22.04.2020 - 17:29

Полтавці сидітимуть на карантині ще мінімум 17 днів (оновлено)

Аби зменшити поширення коронавірусної інфекції та убезпечити громадян від зараження, Кабінет міністрів України продовжив дію карантину в державі. Поетапне зняття або послаблення обмежень може розпочатися лише після 11 травня. Про це заявив на сьогоднішньому засіданні уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

– Моделювання аналітиків Національної академії наук України та дані Міністерства охорони здоров’я свідчать про те, що ми ще не пройшли пік захворюваності, він може настати на початку травня, – сказав посадовець.

Відтак Кабмін ухвалив рішення про продовження карантину до 11 травня й водночас дещо розширив коло осіб, яких можна перевозити в громадському транспорті. Мова йде про тих, хто виявив бажання бути донорами крові.

Що ж до виходу з карантину, то прем’єр зазначив, що в уряду є чіткий план, який складається з п’яти етапів. Та розпочати його реалізацію можна буде лише за умови сприятливої епідемічної ситуації. Для цього, за словами Дениса Шмигаля, має бути кілька підстав:

1) якщо впродовж 10 днів кількість виявлених випадків захворювання в Україні не змінюватиметься або коливатиметься в межах 5%;

2) лікарні будуть заповнені пацієнтами з COVID-19 менше, ніж на 50%.

А до 11 травня КМУ повинен вирішити низку інших важливих завдань. Це збільшення кількості тестувань на коронавірус, покращення в забезпеченні лікарень і лікарів усім необхідним, запровадження електронного контролю щодо самоізоляції, створення нових правил функціонування для об’єктів обслуговування населення з обов’язковим соціальним дистанціюванням, масковим режимом і регулярною дезінфекцією.

– Якщо все буде добре й епідемічна ситуація сприятиме, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків і скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи. Але про них ми зможемо говорити пізніше, – зауважив прем’єр-міністр.

24 квітня на своєму Телеграм- каналі Денис Шмигаль опублікував дорожню карту виходу України з карантину.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах