27.02.2020 - 09:52

Полтавцям розповідатимуть, як запобігти зараженню коронавірусом

Сьогодні, 27 лютого, у нашій області, як і в інших регіонах України, стартує інформаційна кампанія, мета якої – розповісти населенню про те, як уберегтися від коронавірусу COVID-19. Її проведуть на підприємствах торгівлі, готельного, ресторанного бізнесу, транспорту, у закладах освіти.

Як повідомив на брифінгу міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, роз’яснення даватимуть Державна служба праці та Держпродспоживслужба. Інспектори поширюватимуть інформаційні матеріали, розроблені Міністерством охорони здоров’я та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, інструктуватимуть роботодавців. Охопити такими заходами планується 107 тис. підприємств. Окрім них, фахівці означених служб збираються відвідати понад 27,5 тис. дитячих садочків та шкіл.

– Наші спеціалісти проводитимуть просвітницькі та роз’яснювальні бесіди з адміністрацією та педагогічними колективами навчальних закладів. Також ми говорити з батьками, роздавати інформаційні матеріали, як уберегтися від вірусу, підготовлені МОЗ та ВООЗ. Розраховуємо, що ця робота матиме ланцюгову реакцію: наприклад, учителі поширюватимуть матеріали в батьківських чатах та месенджерах, – передав слова т.в.о. голови Держпродспоживслужби Ольги Шевченко «Урядовий портал».

Зручні формати поширення такої інформації будуть обговорювати безпосередньо з керівниками навчальних закладів. Наразі вже надруковані відповідні роз’яснювальні листівки та брошури, які поширюватимуть у школах та дитсадках.

Триватиме кампанія кілька тижнів.

– Голови обласних державних адміністрацій повинні посприяти в організації інформаційної кампанії, а також скоординувати роботу всіх структурних підрозділів, – сказала під час селекторної наради з очільниками регіонів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлія Свириденко.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зауважив, що урядом був затверджений план протиепідемічних заходів для запобігання занесенню й поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, викликаної коронавірусом 2019-nCoV, а на підставі планів, що нададуть регіони, визначатимуться з потребами.

– Маємо проблему з засобами індивідуального захисту та реактивами для індивідуальної діагностики. У всі країни світу вони розподіляються за квотним принципом. МОЗ звертатиметься до Кабміну з проханням виділити кошти з резервного фонду бюджету для того, щоб забезпечити готовність системи охорони здоров’я до реагування, – зазначив посадовець.

На Полтавщині вирішували, як убезпечити область від коронавірусу

Про те, як не допустити випадки занесення та поширення захворювань, спричинених коронавірусом 2019-nCоV, у полтавському регіоні, 26 лютого говорили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на чолі з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим. У засіданні взяли участь заступники голови ОДА, на відеозв’язку були керівники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, повідомили в Департаменті з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації.

За даними директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, на Полтавщині вже визначено склад мобільних бригад для надання лікувально-діагностичної допомоги хворим на коронавірус, госпітальні бази для лікування таких пацієнтів і тих, у кого підозрюють COVID-19. У регіоні проведена перевірка лікувальних закладів щодо оснащення медичним обладнанням, захисним одягом, засобами захисту органів дихання, дезінфекційними засобами для роботи в умовах епідемічних ускладнень захворювання на грип, ГРВІ та коронавірусну інфекцію.

– У разі необхідності в області буде розгорнуто 639 інфекційних ліжок, серед них – 241 боксових місць. За потреби можна буде розмістити ще 98 окремих боксів. Надання реанімаційної допомоги на вищому рівні проводитиметься в обласній інфекційній лікарні. Для роботи в можливих зонах спалаху хвороби підготовлено 800 медпрацівників, у епіцентрах хвороби працюватимуть 26 фахівців лабораторного центру, – сказав Віктор Лисак.

За його словами, лікувальними закладами хоча й поповнювався запас засобів індивідуального захисту (окулярів, рукавичок, масок, захисних костюмів), але кількість костюмів біозахисту та респіраторів необхідно збільшити. На сьогодні їх у наявності відповідно 412 та понад 2000.

Т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Віктор Стеблянко повідомив, що на сьогодні в регіональному матеріальному резерві є 2750 медичних масок та близько 200 протичумних костюмів, які можна використати в разі необхідності. Цього року обласна рада вже виділила на поповнення матеріального резерву 800 тис. грн.

У результаті обговорення медикам було доручено зробити розрахунки кількості медпрепаратів та засобів індивідуального захисту, які потрібні для бригад швидкого реагування. У закладах освіти організують навчання медперсоналу щодо визначення чіткого алгоритму дій у випадках поширення коронавірусної інфекції. У районах, містах та об’єднаних територіальних громадах необхідно буде провести позачергові засідання місцевих комісій із техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, з’ясувати готовність причетних служб та установ до проведення протиепідемічних заходів із недопущення занесення та поширення коронавірусу, а також передбачити виділення додаткових коштів на закупівлю медобладнання, лікарських, дезінфекційних, антисептичних засобів та медичних засобів індивідуального захисту.

Підсумовуючи все сказане під час засідання, Олег Синєгубов наголосив, що інформаційні матеріали щодо коронавірусної інфекції та заходів її профілактики повинні бути розміщені в усіх місцях масового перебування громадян – на вокзалах, у лікарнях, школах, громадському транспорті тощо – в усіх містах та районах області.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах