3.02.2020 - 16:17

На Полтавщині хочуть вполовину скоротити кількість закладів профтехосвіти

На апаратній нараді в Полтавській обласній державній адміністрації розглянули питання модернізації професійно-технічної освіти регіону. Директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко розповіла про план розвитку мережі цих закладів і Стратегію створення нового освітнього простору професійної освіти на 2017-2020 роки. Відповідно до них за три роки 42 заклади професійної освіти оптимізували до 36-ти. Це дало економію для бюджету в 2,24 млн грн на рік. Нині в системі ПТО Полтавщини нараховується 11 ліцеїв, 5 вищих професійних училищ, 4 центри професійно-технічної освіти, 12 професійно-технічних училищ і 4 навчальних центри при установах виконання покарань. Із них із обласного бюджету фінансуються 23, із державного – 4, із бюджету Полтави – 9.

– Станом на 1 січня 2020 року професійну освіту в області здобувають 9406 осіб. Протягом трьох років кількість учнів зменшилась на 2000. Це зумовлено низкою причин, серед яких – демографічна ситуація, утрата привабливості та престижності деяких робітничих професій. Модернізація мережі профтехучилищ відбувається відповідно до орієнтирів на потреби ринку праці та з максимальним задоволенням потреб викладачів, які бажають і надалі працювати в цій системі, – сказала Олена Харченко.

2020 року реорганізація закладів професійної освіти продовжиться. 11 із них об’єднають у п’ять. Так, у Решетилівці буде утворений Центр професійної освіти ім. І.Г. Боровенського, до якого ввійдуть державний навчальний заклад «Решетилівський професійний аграрний ліцей ім. І.Г. Боровенського» та професійно-технічне училище №49, що в селі Красногорівка Великобагачанського району. У Гадячі створять ДНЗ «Гадяцьке вище професійне аграрне училище», об’єднавши нинішнє ВПАУ з ПТУ №27 м. Лохвиця й профтехучилищем №32. У Карлівці з’явиться Вище професійне училище на базі ПТУ №50 та Чутівського професійно-технічного училища №55. Відповідний процес уже розпочатий.

Крім того, планується утворення Лубенського лісотехнічного коледжу шляхом об’єднання професійного ліцею з лісотехнічним коледжем. Також розглядається питання про приєднання учнівського й викладацького колективів Полтавського професійного ліцею сфери послуг до Полтавського центру професійно-технічної освіти. А от Кременчуцький навчальний центр №69 буде ліквідований.

На наступні ж два роки в планах ОДА створення Вищого професійного училища транспорту, до якого входитимуть Полтавське вище міжрегіональне училище та Полтавський професійний ліцей транспорту; Центру з підготовки робітників для машинобудування, що з’явиться в результаті об’єднання ПТУ №4 та Полтавського політехнічного ліцею, а також Вищого професійного училища сфери обслуговування, до якого ввійдуть Полтавське вище училище ім. Чепіги й ПТУ №31. Крім того, в один заклад – ПТУ №44 – збираються об’єднати нинішнє профтехучилище №44, що розташоване в Миргороді, і ПТУ №56 із Яресьок Шишацького району.

Щоправда, ці плани можуть іще бути скоригованими, адже 2020 року парламент має намір ухвалити новий закон про професійно-технічну освіту, і діяти потрібно буде відповідно до нього.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах