30.01.2020 - 19:26

В обласному центрі презентували календар, присвячений видатним жінкам минулого століття

У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбулася презентація календаря «Українські жінки ХХ століття», що виданий Українським інститутом національної пам’яті. Участь у цьому заході взяли представники навчальних закладів обласного центру, працівники сфери культури й туризму.

Як розповіла ведуча Вікторія Піскова, дату презентації обрали з огляду на те, що саме 30 січня 115 років тому народилася наша землячка Оксана Мешко – одна з найвизначніших діячок українського національно-визвольного руху 1960-1980-их років та засновниця Української Гельсінської групи.

Загалом до настінного календаря ввійшли зображення видатних, але маловідомих українок, чиї ювілеї відзначатимуть у 2020-му. Кожна з них у свій спосіб вплинула на становлення та розвиток української держави, її культуру, освіту й науку наприкінці ХІХ – у ХХ століттях. Згадуються тут і перша жінка в Австро-Угорщині, яка отримала диплом лікаря; зв’язкова ОУН, яка понад дев’ять років пробула в підпіллі; заступниця командира авіаполку спеціального призначення; засновниця жіночих відділів «Карпатської Січі» та ін. Містяться в календарі й відомості про жінок, чиї життя пов’язані з полтавським краєм. Це, наприклад, акторка Євдокія Доля (дружина Василя Верховинця), Зінаїда Аксентьєва – засновниця першої в Україні гравіметричної обсерваторії у Полтаві, учена-дослідниця геофізики та астрономії, на честь якої названий один із кратерів Венери.

Перший наклад календаря, що надійшов до Полтави, уже розійшовся серед організацій, навчальних з

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах