26.03.2020 - 13:49

Відзавтра на Полтавщині зможуть нарешті робити тести на ПЛР

Незважаючи на те, що 24 березня в нашу область із Китаю було доставлено близько 2000 систем полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для виявлення коронавірусної інфекції, користуватися ними в Полтавському обласному лабораторному центрі не могли. Як пояснив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов журналістам, тут не було системи для ампліфікації в реальному часі Q MDx та аксесуарів до неї.

Щоб її придбати, звернулися за допомогою до підприємців, оскільки покупка бюджетним коштом розтягла б цей процес на місяць чи більше. Сьогодні надвечір прилад уже мають доставити на Полтавщину, і відзавтра дослідження методом ПЛР (найточнішим для виявлення COVID-19) почнуть робити в обласному центрі, не відправляючи біоматеріал, як до цього, до столиці. Крім того, за повідомленням ОДА, у майбутньому в регіоні буде ще один сучасний апарат ПЛР.

Нагадаємо, точність експрес-тестів становить лише 70-90%, тож результати необхідно підтверджувати лабораторним методом. До сьогодні в регіоні було зроблено таке дослідження для понад 10 осіб, симптоми й обставини захворювання в яких підпадали під алгоритм виявлення коронавірусної інфекції. Щодо двох підозр дані ще не надійшли, в інших випадках підозри не підтвердилися.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах