29.06.2024 - 15:29

Відмінності та переваги рацій з діапазоном VHF

Радіо працює, отримуючи та відправляючи радіо сигнали, котрі рухаються подібно звуковим хвилям. Всі радіостанції поділяються за частотним діапазоном — надвисока частота (UHF) та дуже висока (VHF). Різниця в частоті та довжині хвилі між діапазонами приводить до унікальних можливостей обох типів. Рації VHF працюють у діапазоні від 30 до 300 МГц. Слід пам’ятати, чим нижче частота, тим далі може розповсюджуватися сигнал. Це робить подібні радіостанції ідеальними для роботи на великих відстанях.

Ключові відмінності рацій у діапазоні VHF

Довжина хвиль частотного діапазону VHF більше, тож вони лишаються ближче до землі, що більше підходить для роботи на відкритому повітрі, наприклад, у парках, лісистій місцевості, в нафтовій промисловості.

У діапазоні VHF менше доступних каналів, що може призводити до перешкод для ближніх радіостанцій. Антени таких радіостанцій мають бути достатньо довгими для передачі хвиль на великі дистанції. Саме з цієї причини використання VHF досить ускладнене. Окрім того, в міській забудові сигнал рацій може погіршуватися.

Популярні рації в діапазоні VHF

Мають попит рації від бренду Kenwood, зокрема NX-3220E3 — це універсальна портативна радіостанція, котра підтримує цифрові протоколи DMR та NXDN може працювати в цифровому та аналоговому режимах.

Компактна рація створена для роботи в жорстких умовах, окрім того, вона підтримує багато функцій, серед яких Bluetooth для бездротової передачі даних. Також у рації передбачено GPS приймач.

Серед інших важливих відмінностей слід відзначити:

  • мультипротокольне цифрове радіо;
  • DMR Tier II та міжсайтовий роумінг;
  • комфортне під’єднання до цифрової системи радіо зв’язку;
  • високу якість звуку гарантує система зниження шумів.

Motorola DP4401e — високоякісна цифрова рація, котра відповідає стандарту захисту IP68.

Цей рівень захисту гарантує, що рація захищена від проникнення пилу, витримує занурення в воду на 1 метр терміном до 30 хвилин. DP4401e також може працювати в екстремальних умовах, наприклад, витримує різні вібрації та удари. Рація працює в 32 каналах, що дозволяє виконувати індивідуальні та групові виклики.

Рація підтримує сканування каналів, котре дозволяє програмувати певний канал на пошук по всіх каналах, із зупинкою лише після виявлення необхідної передачі.

Для підвищення безпеки та ефективності роботі передбачено багато функцій, серед яких:

  • Можливості VOX, котрі дозволяють використовувати без рук, що дуже актуально під час виконання важливих дій.
  • Переривання передачі допомагає виконати термінову передачу через поточний зв’язок. Така трансляція допоможе сповістити по всіх каналах про надзвичайну ситуацію.

Обрати рацію VHF ви завжди зможете в магазині Comtrade.Якщо у вас залишились питання — можете ставити їх в месенджерах та в телефонному режимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах