12.05.2022 - 18:04

Символічне значення п’яти популярних південних фруктів та ягід

Завдяки привабливому зовнішньому вигляду, аромату, смаку, поживності і, звичайно ж, користі, фрукти та ягоди за багато століть посіли почесне місце не тільки серед продуктів харчування людини, а й у її соціальному, культурному та економічному житті.

Фрукти та ягоди є частиною економік багатьох країн, їх так само певною мірою можна вважати одними з інструментів дипломатії, що дозволяють набувати розташування інших людей, наприклад, під час спільних прийомів їжі. Індустрії, не пов’язані з фруктами та ягодами як із продуктами харчування безпосередньо, так само навчилися ефективно використовувати їх у підприємницьких цілях. До успішно використовуючих фруктово-ягідні інструменти у своїй бізнес-діяльності можна віднести представників легкої та хімічної промисловості: згадайте мило із запахом персика або футболки з фруктами. Також практично всі сфери індустрії розваг дуже активно користуються фруктово-ягідними образами для привернення уваги людей. Наприклад, в азартних іграх часто використовуються зображення фруктів та ягід, тому що навіть вони здатні сильно впливати на людину на підсвідомому рівні: привернути увагу, викликати довіру до гри, передчуття удачі та бажання виграти. Так що не дивно, що топ казино так само часто використовують зображення улюблених людьми фруктів та ягід на барабанах слот машин, як символи дорогоцінного каміння та сакральне число “7”.

Особливо часто та майже скрізь використовуються зображення тих плодів, які символізують удачу, багатство та пристрасть у більшості культур: полуниця, вишня, персик, банан, виноград, яблуко та інші. Для більшості європейців, символічне значення згаданих плодів швидше за все добре відомо, тому нижче, наведено короткий опис символічності кількох популярних фруктів і ягід, що ростуть у тропіках, а також фізалісу – південного плоду, який досить добре зростає і в помірному кліматі.

Дуріан – «король фруктів»

Хоча дуріан здебільшого відомий у світі як смердючий фрукт, це зовсім не заважає йому вважатися «королем фруктів» в основному через його поживну корисність і багатий смак, а також широкий діапазон використання.

Дуріан є афродизіаком і його називають ефективною природною віагрою.

Завдяки своїй надзвичайній харчовій цінності та зовнішньому вигляду, для жителів Південно-Східної Азії дуріан є символом безмежної влади, краси та гідності. Цей фрукт настільки шанований, що його зображення нерідко вибирають для татуювання.

Лічі – «китайська слива»

Один з найпопулярніших фруктів Південно-Східної Азії – лічі, також відомий як «китайська слива».

У китайській культурі плоди лічі символізують романтику, красу та удачу. Завдяки міфологічній асоціації з удачею та позитивним впливом лічі на лібідо та репродуктивну систему, ці плоди є популярним частуванням та прикрасою на весіллях в деяких країнах Азії.

Папайя – «виконавець бажань»

Папайя – всесвітньо популярний плід, що в основному вирощується в тропічних країнах, який у різних народів світу вважається провідником світлої енергії та оберегом від темних сил. Плід папайї асоціюється з сонцем завдяки кольору його м’якоті, насіння всередині плода нагадує про жіночий початок, тим самим пов’язуючи папайю з любов’ю, а солодкий смак дозволяє повірити у виконання бажань.

Ананас – «дорогоцінний фрукт»

Для давніх народів Америки ананас визнавався фруктом, що символізує дружбу і гостинність, таким він є і зараз, вже для всього світу. Індіанці зустрічали Колумба саме з ананасами, які вони шанували як коштовності. Потрапивши до Європи, ананас став символом розкоші та шляхетності для європейців Нової історії. В азіатських культурах ананас в основному символізує здоров’я, удачу в азартних іграх та багатство.

Фізаліс – «китайський ліхтарик»

Особливістю всіх видів фізалісу є плід-ягода, укладена в оболонку схожу на китайський паперовий ліхтарик. Завдяки цій оболонці над плодом, у деяких культурах фізаліс став символом таїнства кохання та вагітності. Людям незнайомим з даною рослиною та її плодами, варто звернути увагу на те, що є неїстівні види фізалісу, а серед їстівних видів є ягідний та овочевий. Найбільш популярний ягідний фізаліс – фізаліс перуанський, суничний, він також називається «перуанською вишнею».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах