14.11.2020 - 21:16

Примарне повернення

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 4119 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»».

Вищезазначений закон стосується процедури компенсації НАК «Нафтогазу» 32 млрд. гривень із державного бюджету у вигляді відшкодування понесених компанією витрат на газопостачання населенню за збитковим тарифом.

Такий механізм встановлений Законом України «Про ринок природнього газу». Він передбачав прийняття Кабінетом Міністрів України постанови, яка б регламентувала детальний процес компенсації коштів НАК «Нафтогаз».

Минав час і Кабінет Міністрів України не поспішав приймати спеціальну постанову для повернення компанії НАК «Нафтогаз» коштів.

Як пише сайт «Комунальний Лоєр», стаття 11 Закону України «Про ринок природнього газу», хоч і зобов’язує Кабмін визначити джерела фінансування та порядок компенсації НАК «Нафтогазу», проте не конкретизує, що саме кошти на компенсацію мають бути тільки з державного бюджету.

НАК «Нафтогаз України», усвідомлюючи, що кошти на покриття втрат відшкодовані не будуть, то «Нафтогаз України» декілька років тому почав звертатися до суду.

Юристи НАК «Нафтогазу України» обрали просту тактику – оскаржити бездіяльність Кабміну, яка пов’язана із ухиленням від компенсації втрат НАКу. З іншого боку – юристи поетапно почали готувати позови до господарського суду м. Києва із вимогою стягнути кошти з державного бюджету.

Задля прискореного отримання коштів НАК «Нафтогазу України» розраховував на «преюдиційність» – тобто, на безспірне визнання господарським судом м. Києва рішення окружного адміністративного суду м. Києва у питаннях бездіяльності Кабінету Міністрів України, яка полягала у не визначенні джерел компенсації, чим завдано шкоди НАК «Нафтогазу України».

Однак, така юридична логіка не виправдала себе на практиці.
Незважаючи на наявність рішення Верховного Суду, яким підтверджена бездіяльність Кабміну стягнути кошти для компанії так і не вдається. Із тексту судового рішення господарського суду м. Києва № 910/13084/18 слідує, що суд погоджується з розрахунком НАКу грошової суми, однак у задоволені позову відмовляє.

За правовою позицією НАКу сума до стягнення у четвертому кварталі року складає 6 633 860 000,00 грн. А якщо таких 5 років минуло?
Ось Вам і 32 млрд. грн.

Детальніше про це читайте у статті «32 млрд. ₴ компенсації з державного бюджету – Це норма?»

Коновал В’ячеслав

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах