2.07.2021 - 18:05

Продати землю і захиститися від шахраїв: в Україні запрацював безкоштовний Viber-бот LandInvest для перевірки пайових ділянок у держреєстрах

В Україні почала працювати онлайн-платформа LandInvest й однойменний Viber-бот, за допомогою якого землевласники можуть оперативно та безкоштовно перевірити, чи зареєстрований їхній пай у держреєстрах.

Відповідно до законодавства, земельна ділянка повинна бути зареєстрована в Державному земельному кадастрі та внесена до Реєстру речових прав на нерухоме майно. За словами заступника міністра юстиції Ольги Онищук, присвоєння кадастрового номера та внесення даних до реєстру – головне підтвердження права власності та умова для будь-яких юридичних операцій із землею. Без них власники паїв уразливі перед рейдерами та шахраями, а також не зможуть виставити ділянку на продаж.

Щоб особисто отримати виписки, доведеться пройти тривалу процедуру, включно з отриманням електронного цифрового підпису, а також заплатити держмито та комісію банку. Viber-бот LandInvest дає можливість зробити це безкоштовно та за кілька кліків. Бот перевірить реєстрацію паю в реєстрах і підкаже алгоритм дій, якщо ділянки в них не виявиться. Скористатися Viber-ботом можна за посиланням: https://chats.viber.com/landinvest

У Міністерстві юстиції запевняють: вносячи дані про ділянку до держреєстрів, землевласники можуть бути впевнені в захисті інформації. Відомство повністю убезпечило бази даних від кібератак. «Протягом 5 місяців 2021 року ми не зафіксували жодного повідомлення про несанкціоноване втручання в держреєстри. Це серйозний і важливий крок. Торішня статистика зазначає: орієнтовно 40% скарг, що надходили до Міністерства юстиції на незаконні реєстраційні дії, були пов’язані з несанкціонованим доступом до держреєстрів», – повідомила заступник міністра юстиції Ольга Онищук на форумі «Україна 30. Земля».

Вона також нагадала, що Мін’юст провів «генеральне прибирання» в лавах держреєстраторів і нотаріусів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах