19.02.2024 - 17:10

Пральна машина не забирає порошок

Пральна машина – незамінна побутова техніка, без якої неможливо уявити своє комфортне існування. Проте, як і будь-яке обладнання, вона може виходити з ладу. До однієї з найпопулярніших проблем належить така ситуація – пралка відпрацювала цикл у стандартному режимі, але за підсумком речі вийшли просто мокрими і нічого з них не відіпралося. У цьому випадку проблема може бути в тому, що пральна машина не забирає порошок. Причиною цього не завжди є серйозні технічні поломки саме всередині машини. У даній статті спеціалісти сервісного центру “Полтава-Ремонт” більш детально розібрали питання, чому так відбувається.

Тонкощі процесу: як саме пральна машина забирає кондиціонер та пральний порошок із відсіку

Усі сучасні моделі пральних машин оснащуються декількома відсіками для завантаження засобів. У них можна засипати або ж заливати пральний порошок, гель, кондиціонер для білизни та інші склади. Коли лоток заштовхнутий всередину, встановлена відповідна програма прання і машинка починає закачувати воду, то дані засоби починають змиватися всередину барабана. Принцип пральної машини базується на тому, що у обертовому барабані плескаються речі у мильному розчині при певній температурі, яка була задана програмою.

Якщо техніка функціонує як треба, то з дозатора для порошку та інших засобів у певні моменти прання буде вимиватися порошок, а після й кондиціонер. Лоток для даних складів може бути різним:

  • з одним впускним клапаном;
  • з двома впускними клапанами. 
  • з трьома впускними клапанами.

Перший варіант є найбільш складним. Справа в тому, що у даній ситуації вода переливається завдяки напрямній. Саме остання може зламатися. У даній ситуації вода буде запускатися виключно в один відсік. Наприклад, саме той, куди необхідно завантажувати кондиціонер. У даній ситуації лоток з порошком залишиться наповненим, незалежно від того, яку саме прання ви поставите. Щоб самостійно перевірити, чи полягає проблема у зламаній напрямній, потрібно зняти верхню кришку побутової техніки та оглянути даний елемент.

Що варто перевірити, якщо відсіки в пральній машині з порошком та кондиціонером залишаються повними

Якщо ви помітили, що пральна машина не забирає кондиціонер або ж порошок, або робить це не в повному обсязі, то до того, як викликати спеціаліста, спочатку необхідно перевірити кілька важливих моментів:

  • Добре чи стиралка закачує воду. Цикл починається тільки в тому випадку, якщо в пральній машині стоїть вода. Якщо ж тиск у водопроводі занадто слабкий або ж вода буде набиратися дуже довго (може бути просто не до кінця відкритий вентиль на стояку). Перевірити тиск можна легко – просто відкрийте кран у ванній на повну.
  • Перевірте себе, чи все ви зробили правильно з самого початку. Справа в тому, що іноді ми можемо плутати відсіки для кондиціонера і порошку. Зверніть увагу, що якщо порошок рідкий, то цикл все одно буде завершений. Якщо ж порошок сипучий, то він може так і залишитися в відділі. Якщо порошок у неправильному відсіку, то пральна машина забирає кондиціонер одразу.
  • Перевірте сам дозатор, адже канал подачі може засмітитися і змивання порошку ускладнитися. Загалом, порошкоприймач також неодмінно варто чистити регулярно від залишків засобу, щоб у майбутньому запобігти засміченню.
  • Оцініть кількість засобу для прання. Якщо порошку дуже багато, то змити його повністю не вийде і велика частина так і залишиться в відсіку. Щоб цього не сталося, завжди користуйтеся мірною ложкою.

Подивіться на упаковку порошку. Для прання потрібно брати відповідний засіб для машинки-автомат. Погана побутова хімія сама по собі погано змивається, прилипаючи до стінок. Щоб прибрати щільну корку, достатньо скористатися щіткою.

Якщо після всіх вищеперелічених дій проблема так нікуди і не поділася, то проблема може бути в іншому. Інші популярні причини ми розглянемо далі.

Чому пральна машина не забирає порошок: найпопулярніші причини

Впоратися з цим можна. Отсек для прального порошку та відділення для кондиціонера в пральній машині можуть залишатися повними з різних причин. Ми зібрали кілька найпопулярніших, чому це може відбуватися:

Нехватка напору в водопроводі

Раніше ми просили перевірити потік води в крані. Але в даній ситуації також варто відзначити, що тиск у системі водопостачання також впливає на ступінь зношування труб. Якщо вони занадто старі, всередині великий об’єм засміченого сміття, вони всі покриті іржею, то єдиним варіантом залишається тільки заміна труб. Прочистити їх не вийде. Якщо у новому водопроводі поганий напір, то потрібно з’ясовувати причини в управляючій компанії.

Спочатку обов’язково перевірте стан запірної арматури. Якщо з вентилем все в порядку, то проблема саме у водопровідній системі. Ймовірно, через деякий час нормальний напір повернеться сам по собі, і цикл можна буде запустити знову.

Неправильна загрузка прального порошку

Пральний порошок може залишитися в лотку недоторканим, якщо користувач просто насипав його не туди. Найчастіше такі ситуації виникають з новою технікою, коли людина ще не встигла звикнути до того, куди саме варто насипати засіб. Найчастіше через помилку порошок завантажується в відсік, створений спеціально для попереднього прання. Якщо обрана вами програма не передбачає дану опцію, то порошок так і залишиться лежати на місці. Щоб не виникло таких проблем, обов’язково варто ознайомитися з інструкцією до вашої побутової техніки.

Також враховуйте, що порошок може не змиватися через те, що його дуже багато. Ніколи не варто насипати “на око”. Для вашої зручності спеціально були створені мірні ложки.

Техніка неправильно монтована

Побутову техніку обов’язково варто поставити чітко за рівнем – якщо машинку встановити під великим нахилом, то в дію вступає гравітація, і миючі засоби не будуть належним чином змиватися всередину. У даній ситуації спочатку варто перевірити якість монтажу техніки за допомогою горизонтального рівня. Якщо проблема у позиції, то необхідно відрегулювати ніжки.

Засмічений впускний клапан

Центральний водопровід часто подає досить жорстку воду з великою кількістю дрібних частинок, здатних спровокувати засмічення. Щоб вони не проникали всередину складного механізму побутової техніки, був спеціально створений впускний клапан з сіткою. Якщо остання заб’ється, то вода не буде закачуватися всередину. У даній ситуації не варто панікувати – потрібно просто від’єднати шланг подачі води і дістати сітку. Після її варто почистити і повернути назад на своє місце.

Сломаний впускний клапан

Якість роботи даної деталі багато в чому впливає на якість подачі води в техніку. Якщо впускний клапан несправний, то вода не буде надходити, і на дисплеї з’явиться код помилки. Також на поломку може вказувати занадто повільне надходження води. У даній ситуації вода буде закачуватися, але тиску мало для змивання порошку. Для вирішення проблеми потрібно поставити нову деталь. Зверніть увагу, що деталь необхідно вибрати відповідно до марки, а також моделі вашої пральної машини.

Використання непідходящого порошку

Дешеві порошки погано розчиняються у воді. Також вони можуть збиватися і товстим шаром осідати на стінках. Регулярне промивання не завжди цілеспрямовано в даному випадку. Погано можуть бути справи і з кондиціонером для білизни – якщо він стояв дуже довго, то він густіє і набагато складніше розчиняється у воді. В цілому, не завжди економія на побутовій хімії виправдовується з точки зору якості.

Якщо проблема полягала саме у неякісному засобі, яке налипло на стінки порошкоприймача, то у даній ситуації необов’язково викликати майстра. Проблему можна спробувати вирішити самостійно. Для цього потрібно добре промити лоток під проточною водою, щоб видалити всі грудки і дрібні частинки неякісного порошку. Після цього візьміть відповідний хороший засіб і насипте його за допомогою мірної ложки стільки, скільки вимагає ступінь забрудненості речей – дозування вказують виробники засобів на упаковці.

В принципі, лоток для порошку потрібно промивати під проточною теплою водою регулярно, щоб усунути ймовірність засору.

Зломана форсунка подачі води

Якщо після завершення циклу прання порошок залишився повністю недоторканим, то проблема може полягати в тому, що вода не потрапила в потрібний відділ. Саме форсунка відповідає за напрямок водяного потоку в потрібне місце. За регулювання відповідає трос, але іноді форсунка може зміщуватися, заїдати, тому вода подається неправильно. Крім того, представлена деталь може засмічуватися сміттям з водопроводу. У даній ситуації оптимальним варіантом є заміна форсунки на нову.

Як вирішити проблему

Якщо причина не змивання порошку не полягає в тиску води, неправильно обраному порошку або ж відсіку, рівні монтажу, то потрібно викликати кваліфікованого спеціаліста, який проведе діагностику та виконає відповідний ремонт. У будь-якому випадку, якщо за кілька циклів ви помітили, що порошок або кондиціонер так і залишаються на місці, то без уваги представлену проблему залишати не можна.

Варто відзначити, що в принципі, якщо проблема не в тиску води або ж будь-якій іншій причині, чому стиралка не хоче забирати порошок, то все одно в деяких ситуаціях можна продовжувати нею користуватися. Якщо у всіх інших аспектах техніка працює справно, то можете просто засипати кожного разу порошок безпосередньо в барабан або ж купити гелеві капсули. Врахуйте, що це лише «екстрений» варіант, оскільки сухий порошок всередині бака буде набагато гірше розчинятися і агресивно впливати на речі, а також внутрішні елементи побутової техніки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах