Сьогодні в Полтавській облраді члени журі назвали лауреатів обласної премії імені А.С. Макаренка. Вона, нагадаємо, була заснована для відзначення педагогічних працівників за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної освіти та виховання молоді.
Переможцями 2020 року стали:
- кандидат педагогічних наук, заступниця директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю І-ІІІ ступенів» Ольга Гурська в номінації «Загальноосвітні заклади»;
- директор Вищого професійного гірничо-будівельного училища Василь Сулима в номінації «Професійно-технічні заклади»;
- завідувачка Потічанської філії І-ІІ ступенів із дошкільним підрозділом Опорного закладу «Решетилівський ліцей ім. І.Л. Олійника» Ірина Платко в номінації «Дошкільні заклади»;
- керівниця гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Котелевської районної ради Майя Бугрій у номінації «Позашкільні установи».
Нагородження лауреатів відбудеться до Дня працівників освіти, повідомили в облраді. Вони отримають грошові призи (розмір премії – 5 тис. грн) та дипломи.
Окрім того, цього ж дня відбулося засідання журі премії ПОР ім. І.П. Котляревського. Її лауреатом у номінації «Поетичний твір» стала доцентка кафедри філологічних дисциплін і методик їх викладання, кандидат педагогічних наук Полтавського національного педуніверситету ім. В.Г. Короленка Юлія Стиркіна, яку, за словами ректора вишу Миколи Степаненка, рекомендують до Національної спілки письменників України. Мисткиня отримала перемогу за збірки «Малявки міської мавки», «Віршовані невитримані вина»,
У номінації «Театральна діяльність» премію розділили між двома номінантами – кандидатом філологічних наук, викладачем ПНПУ ім. В.Г. Короленка, керівником, режисером і сценаристом студентського театру «Факультет F» Ганною Радько та директором, художнім керівником Одеського культурного центру Михайлом Журавлем. Їх нагороджуватимуть за популяризацію українського театрального мистецтва, вагомий внесок у справу збереження української національної культури.
У номінації «Музично-пісенна творчість» лауреатом став симфонічний оркестр Полтавського фахового коледжу мистецтв ім. М.В. Лисенка, який активно популяризує класичні та сучасні українські музичні твори. А в номінації «Медіа-проєкт» перемогу здобув колектив Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського – за літературно-мистецькі заходи з відзначення 250-річчя з дня народження цього письменника.
До речі, саме 9 вересня, у дату, коли з’явився на світ Іван Котляревський, і відбудеться нагородження лауреатів премії, заснованої для вшанування громадян, які своєю професійною, культурно-освітньою діяльністю сприяють розвитку української літературної мови, театрального мистецтва, української класичної та сучасної музики. Захід відбуватиметься в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя.
Альона Зимня