22.03.2024 - 18:11

Місця, де завмерла історія: старовинні київські площі від My-Kiev.com

У Києві на сьогоднішній день понад 110 площ. Найбільшою площею нашого міста є Майдан Незалежності, а найменшою прийнято вважати Святошинську площу. Пропонуємо почитати огляд від Мій Київ найвідоміших та старовинних площ Києва.

Майдан Незалежності

Майдан Незалежності – одне з головних туристичних місць у Києві, центр громадського та культурного життя міста. До 10 століття на місці площі було болото. На початку 19 століття тут був пустир із залишками оборонних валів. Площа була сформована у 1830 році. Першою назвою було «Хрещатик». Пізніше з появою будівлі Міської Думи площу назвали «Думською». За радянських часів Площа називають Радянською та площею Калініна. У повоєнні роки територія площі збільшилася через зруйновані будинки на Хрещатику.

Сучасного свого вигляду площа набула у 1970-ті роки. 1961 року на Майдані Незалежності збудували знакову будівлю — готель «Україна». Остання капітальна перебудова площі відбулася 2001 року. Було встановлено нові пам’ятники, фонтани та скульптури. Було збудовано великий підземний торговий центр «Глобус». 2017 року фонтани на площі стали музичними. На площі знаходяться сьогодні офісні будівлі, кафе, ресторани, Консерваторія та Головпоштамт.

Контрактова площа

Контрактова площа вважається центральною точкою Подолу. Це одне з найпопулярніших та найжвавіших місць старого Києва. Цікаво, що Контрактова площа овіяна легендами та міфами. Вважається, що ці місця мають магічну силу. Контрактова площа — одна із найстаріших площ Києва. Вона з’явилася ще у Київській Русі. До 12 століття площа вважалася центром міста. Перші назви площі: Червона площа, Олександрівська площа. Свою сучасну назву площа отримала через київських купців, які укладали торгові контракти на майдані.

На Контрактовій площі 1797 року провели перший Контрактовий ярмарок. Після розвитку у Києві залізниці значення площі зменшилося. Центр ділового життя було переміщено на Хрещатик. Сьогодні на Контрактовій площі можна побачити такі пам’ятки: Києво-Могилянська Академія, пам’ятник Григорію Сковороді, Вітальня, Пам’ятник гетьману Війська Запорізького Петру Конашевичу Сагайдачному, Храм Святої великомучениці Катерини.

Бесарабська площа

Бессарабська площа — одна з найстаріших у Києві. Вона з’явилася дома лютеранського цвинтаря наприкінці 18 століття. На початку 19 століття тут виник стихійний ринок. На площі торгували селяни з Новоросії, Бессарабії та півдня Малоросії. Найпопулярнішими товарами тут були вино та фрукти. Свою назву площа набула через бездомних шукачів пригод, «бессарабів», які проводили тут час. На площі була кінна поштова станція. У 1867 році площа була перепланована. 1879 року на площі виклали бруківку. До 1881 року площа називалася «Площею Богдана Хмельницького».

На початку 20 століття було прийнято рішення побудувати критий ринок на площі. Бессарабський ринок був побудований коштом Лазара Ізраїльовича Бродського. Ринок відкрили 1012 року. Це місце досить швидко почало приносити великий прибуток. Тут крім торгових палат знаходилися ресторани та магазини. На початку 20 століття на площі з’явилися готель «Національ», «Пале-Рояль», «Берлін» та «Оріон». Сьогодні Бессарбська площа — одна з площ Києва, що найбільш динамічно розвиваються.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах