20.02.2024 - 21:51

У Полтаві відкрили виставку «Почуй військову»

У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка працює виставка «Почуй військову». До неї ввійшли фотографії 14 захисниць України та аудіо, створені на основі інтерв’ю з військовослужбовицями.

Цей проєкт реалізує громадська організація «Землячки», яка з березня 2022 року займається забезпеченням жінок в армії. Його завдання, за словами співзасновників проєкту Ксенії Драганюк і Андрія Колесника, розповісти історії жінок, які вибрали обороняти Україну, але зробити це не своїми словами, а їхніми, від першої особи, – розповісти про мотиви піти до війська, побут на передовій та ціну, яку доводиться платити за свободу рідної землі.

У виставковій залі музею можна побачити фотографії парамедикинь, артилеристок та інших захисниць України, зроблені в місцях бойових дій під час поїздок на Донеччину. Тоді ж були записані інтерв’ю з цими жінками, уривки з яких звучать у навушниках, розміщених поруч із світлинами.

– Ці аудіо вирізані з великих інтерв’ю. Ми з композитором створили з них повноцінні треки, які занурюють у життя кожної захисниці. Працюючи над звуком, він не бачив жінок, чиї голоси чув, не був із ними знайомим, просто слухав, що говорить кожна, і під її текст, голос створював композицію, – зазначила Ксенія Драганюк.

 

 

 

 

Окрім того, у залі розміщені «Стіна пам’яті», на якій кожен може записати імена тих своїх близьких, хто загинув за Україну, вшанувати їх хвилиною мовчання (у навушниках звучить метроном), а також скористатися інтерактивною інсталяцією «Зайти, послухати, почути», що допомагає ще глибше відчути, зрозуміти військовослужбовиць.

– Це куб «Почуй». Задум її в тому, щоб показати кількість відважних жінок, які служать у наших Силах оборони. Тому ми використали по шматочку інтерв’ю, які брали у військовослужбовиць. Там зібрані голоси сотень захисниць, – розповів Андрій Колесник.

 

Під час виставки відбулася не лише презентація проєкту, а й нагородження військовослужбовиць, представлення ще одного проєкту громадської організації – «Амбасадорки землячок», а також підписання меморандуму про соціальну співпрацю з метою наближення перемоги України між міськрадою, ГО «Землячки» та комунальним закладом «Центр учасників бойових дій».

 

 

 

 

 

 

До Полтави виставка була представлена в Києві, після її збираються презентувати за кордоном.

В обласному центрі відвідати експозицію можна цього тижня, вона працюватиме по 25 лютого. Вхід вільний.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах