8.11.2023 - 04:32

Жителям Полтавщини виписали майже 600 тисяч рецептів на «Доступні ліки»

Цього року жителям Полтавської області виписали майже 600 тисяч електронних рецептів на препарати, які можна придбати за урядовою програмою «Доступні ліки» безкоштовно або з доплатою. Національна служба здоров’я України вже сплатила за них 66 млн грн. Про це розповіли під час зустрічі керівництва НСЗУ з представниками медіа в облвійськадміністрації.

Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак зазначила, що попри воєнний стан програма реімбурсації продовжує розширюватись. Перелік препаратів, доступних за програмою, на сьогодні охоплює понад 500 найменувань. У серпні цього року його поповнили знеболювальні (таблетовані морфіни) для паліативних хворих. Із жовтня додані тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові. Також нині є можливість отримувати пожиттєво препарати імуносупресії, що призначають у разі пересадки органів.

– Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків, знав про можливість і міг отримати необхідні препарати недалеко від місця проживання. Для розширення доступності програми реімбурсації для пацієнтів продовжуємо розвивати тісну взаємодію НСЗУ з органами державної влади та місцевого самоврядування, – зауважила Наталія Гусак.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОВА Віктор Лисак розповів, що в області є 570 місць, де можна отримати доступні медичні препарати, але мережу треба розширювати.

– Полтавщина має певний потенціал, і ми повинні дбати про доступність ліків, враховуючи воєнний стан. Вони потрібні населенню в сільській місцевості. Перед органами влади стоїть завдання збільшувати кількість суб’єктів господарювання, залучених до програми «Доступні ліки», – зазначив Віктор Лисак. – Надзвичайно важливими є питання подолання стресів та реабілітації. Виникає попит на підготовку кадрів, адже все це нове для нас. Але ми рухаємося вперед і робимо все на доказовій медицині. Ми розуміємо, що є замовник і надавач послуг. Так ось, надавач послуг повинен відповідати всім стандартам.

Саме аналіз наявної на місцях аптечної мережі у співвідношенні до кількості жителів громад, стимулювання аптек приєднуватися до програми, розв’язання проблем транспортного сполучення обговорили на нараді керівництва НСЗУ з представниками громад регіону, повідомили в облвійськадміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах