7.04.2021 - 13:29

За три місяці на Полтавщині розшукали майже 100 зниклих дітей

Від початку 2021 року в розшуку перебували 99 неповнолітніх. Усі вони повернулися додому чи до навчально-виховних закладів живими та неушкодженими. За офіційними даними відділу ювенальної превенції поліції області, понад 95% зниклих дітей знайшли протягом однієї доби. Як пояснила очільниця ювенальної превенції Полтавщини Ірина Москаленко, у зареєстрованих випадках неповнолітні залишали місця проживання переважно через побутові конфлікти. Серед інших причин – юнацька закоханість та жадання більшої «незалежності». Працівниця поліції зазначила: «Як свідчить практика, щасливі діти зростають у щасливих батьків. Вони комунікабельні та доброзичливі до оточення, уміють висловити власну думку та захистити свої інтереси. Таким дітям вистачає енергії на навчання та виконання інших обов’язків, а також на дозвілля. На жаль протилежна реакція на виклики життя та щоденні справи спостерігається в дітей, які не знають батьківської любові. Тож у батьків є привід замислитися: чи все так добре в родині, чи можливо над стосунками потрібно працювати?».

Ось кілька простих порад психологів щодо налагодження стосунків:

  1. Любіть дитину такою, яка вона є. Цікавтеся її інтересами, потребами, уподобаннями.
  2. Робіть разом щось цікаве та корисне. Проявіть інтерес до бажань дитини.
  3. Будьте щирими у своїх почуттях. Не шкодуйте обіймів, поцілунків і добрих слів. Ґаджети та подарунки не здатні компенсувати нестачу спілкування та батьківського тепла.
  4. Заохочуйте самостійність дитини, поступово розширюючи межі дозволеного. Дозволяйте їй висловити власну думку та поважайте її право на вільний вибір.
  5. Завжди тримайте слово. Якщо ви щось пообіцяли, зобов’язані виконати. Якщо вам завадили об’єктивні обставини, неодмінно поясність це та домовтеся про інший раз (визначивши конкретні терміни виконання).

За матеріалами відділу комунікації поліції Полтавщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах