2.10.2020 - 19:54

Спостерігачі місії ОБСЄ прибули на Полтавщину для участі у виборах

У Полтавську область приїхали довгострокові спостерігачі за виборами з бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ/ БДІПЛ). Сандра Гейл із Великобританії та Джермен Амоні з Канади зустрілися з першим заступником голови облдержадміністрації Дмитром Луніним і розповіли про оцінювання перебігу виборчого процесу на Полтавщині, яке здійснюватимуть іноземні фахівці.

– Країни-учасниці ОБСЄ направили до України 66 довготермінових спостерігачів, які з 28 вересня міжнародними групами розміщені по всій країні, – розповіла Сандра Гейл. – Ми будемо працювати на Полтавщині й наступного тижня почнемо їздити по області, зустрінемося з представниками державних органів і політичних партій, а також із громадськістю та ЗМІ. Попередній звіт зі спостережень за передвиборчим процесом представимо незабаром. А нині вирішується питання, чи приїдуть до України короткотермінові спостерігачі за кілька днів до виборів 25 жовтня. Адже пандемія коронавірусу внесла свої корективи в роботу.

Місія проведе оцінку виборів щодо відповідності до зобов’язань перед ОБСЄ та інших міжнародних зобов’язань і стандартів демократичних виборів, а також національного законодавства. Спостерігачі стежать за реєстрацією кандидатів, проведенням передвиборчої агітації, роботою адміністрації та відповідних державних органів; законодавством та вирішенням суперечок, пов’язаним із виборами.

Представники місії ОБСЄ обговорили умови проведення виборів у період пандемії COVID-19: дотримання карантинних вимог і водночас рівні можливості агітації для всіх кандидатів.

Під час своєї роботи на Полтавщині місія ОБСЄ опублікує попередній звіт. Наступного дня після виборів виступить із заявою про попередні висновки на прес-конференції. Остаточний звіт про спостереження БДІПЛ опублікує приблизно через два місяці після закінчення виборчого процесу.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах