11.02.2023 - 22:38

Що вирішила Тимчасова слідча комісія парламенту, побувавши в Полтаві

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань можливих порушень законодавства у сфері гуманітарної допомоги та неефективного використання майна, яка працювала в Полтаві, звернулася до правоохоронців щодо роботи міськради. Про це стало відомо з допису голови цієї комісії Сергія Козиря на його сторінці в соціальній мережі «Фейсбук». Це була вже друга спроба проговорити важливі питання, адже «при першому запланованому візиті ми не отримали жодного документа від Полтавської міської ради. До речі, на цей раз члени комісії теж залишились незадоволеними швидкістю та обсягом наданої інформації», зазначив Сергій Козир.

ТСК цікавило, зокрема, питання закупівлі м’ясних консервів. Згідно з висновком Держпродспоживслужби, вони не відповідають санітарним нормам та є небезпечними для вживання. Правоохоронними органами на них накладений арешт, проте їх продовжують зберігати у відкритому доступі в місцях компактного проживання людей. Водночас комісії були надані й інші документи від Полтавської міської ради: згідно з ними консерви начебто цілком безпечні.

– Ці документи обов’язково вивчимо та з’ясуємо істину! Встановлено, що під час закупівель продуктів харчування для приготування їжі для ВПО, виграли фірми, які пов’язані з ФОП Володимира Сергієнка (ФОП Наталії Мазаратій, ФОП Дмитра Муравйова, ФОП Євгенії Севастьянової, ТОВ «ТК «Світ продуктів»), і ціни на них були завищені від 30 до 100%. Закупівля генераторів через КП «Добробут» так само робилась за завищеними цінами. Досі невідома доля касок та бронежилетів, які, за даними митниці, замовляла міська рада, але на місці їх не було виявлено, – поінформував Сергій Козир.

Також він наголосив, що наразі Тимчасова слідча комісія ВРУ готує листи до президента й депутатів місцевої влади з тим, щоб ввести в Полтавській громаді військову адміністрацію:

– Членам ТСК залишилось невідомим те, через що очільник міської ради Олександр Мамай не перебуває під вартою, незважаючи на факти можливої співпраці з ворогом. З цього приводу готуються листи до президента та депутатів місцевої влади, … а також – до ВРП щодо бездіяльності суддів.

Крім того, комісія обговорила питання щодо роботи обласної військової адміністрації. Відповідями лишилася задоволена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах