16.07.2021 - 18:04

Полтавська команда спробує себе в новому форматі баскетболу

17-18 липня жителі та гості Миргорода зокрема та Полтавської області загалом матимуть змогу долучитися до великого свята баскетболу. Воно проходитиме на центральній площі міста-курорту за підтримки народного депутата України Олега Кулініча.

На сьогодні широкому загалу ще мало відомо, що існує такий різновид баскетболу, як 3х3, причому він уже віднесений до олімпійських видів спорту. Познайомити з ним громадськість, показати, чому цей баскетбол люблять в усьому світі, та й узагалі зробити для людей гарне спортивне свято – така мета нинішнього заходу. До речі, відбудеться він якраз напередодні старту Олімпіади в Токіо, що призначений на 23 липня.

– Що таке баскетбол 3х3? Це, по суті, той самий баскетбол, але в нього грають не по п’ять спортсменів у команді, як у класичному, і не на два кільця, а по три спортсмени, на одне кільце. Відповідно, деякі правила змінені, та на 90% це той самий баскетбол, – пояснює один із організаторів Віталій Тенк. – Водночас культура гри кардинально відрізняється, і це, власне, робить баскетбол 3х3 настільки цікавим. Він прийшов до нас із вулиці, це був streetball (вуличний баскетбол). У людей, які не могли собі дозволити грати в якихось професійних командах або які багато часу проводили надворі, виникла ідея баскетболу такого формату. Він майже ніколи не відбувається в закритих приміщеннях, у спортзалах таке можна побачити дуже рідко. При цьому, прийшовши з вулиці, на сьогодні баскетбол 3х3 вже сформувався в повноцінний вид спорту. Головна його «фішка» – це те, що складовою баскетболу 3х3 є вся вулична культура (вулична музика, вуличні танці, вулична гра, коли при роботі з м’ячем треба враховувати рух вітру й ще багато нюансів, тощо).

Побачити все це, повністю зануритися в атмосферу даного виду спорту можна буде на святі 17-18 липня. Тільки в довершеному варіанті, адже захід проводитимуть спільно з Федерацією баскетболу України. Паралельно до Суперліги, ігор 5х5 вона наразі активно впроваджує чемпіонати з баскетболу 3х3. У Миргороді, наприклад, буде проведений четвертий етап таких змагань (загалом їх 10). Переможець всеукраїнського поїде грати в Європу (на FIBA). І це по-спортивному, професійно правильно, але з ноткою вуличної гри, тому що свято відбуватиметься на центральній площі міста, зауважує Віталій Тенк.

Водночас свої уміння в баскетболі 3х3 матимуть змогу показати спортсмени-любителі. У перший день свята проходитимуть аматорські змагання, що мають статус обласних. На них приїдуть, як уже відомо, команди з Полтави, Гребінки, Хоролу, Лубен та інших міст, тобто найцікавіші збірні громад виборюватимуть путівку до професійного турніру – окрім грошового призу, переможець автоматично отримає право на участь у змаганнях 18 липня.

До речі, останнім часом баскетбол у світі почав потужно набирати оберти. Якщо говорити про США, то тут він нині чи не спорт №1. На новий рівень вийшов і європейський баскетбол, український. Представники ФБУ розповіли, що за останні два роки в цьому виді спорту багато що змінилося: титульні спонсори, картинка на телебаченні. Усе переходить у формат «для глядачів», стає більш цікавим для широкого загалу. От узяти хоча б ту ж саму «перчинку» заходу в Миргороді – Слем Данк Шоу. Слем-данк-дисципліни передбачають забивання м’яча в корзину не просто кидком у стрибку, а повиснувши на кільці. Це дуже видовищно. І в Україні є легендарна особа – Вадим Піддубченко («Міллер» – у слем-данк-контестах узвичаєно називатися прізвиськом, позаяк цей спорт прийшов із вулиці й залишив собі такий її елемент), який дуже високо стрибає. Він чемпіон світу 2019 року зі слем-данк-дисципліни, вигравав багато змагань на світовій арені.

– Ми подзвонили йому, коли сформували графік. Він зрозумів, що це буде серйозна подія для спорту, для його розвитку та, позаяк сам підтримує такі речі, погодився. Навіть зніматиме блог про турнір, аби викласти на YouTube, – ділиться Віталій Тенк. – Потім Вадим поїде на Олімпіаду представляти Україну саме в слем-данк-дисципліні. Тож, по суті, ми наживо побачимо майбутнього учасника Олімпійських ігор.

Світлана Озерська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах