21.02.2023 - 18:22

Полтавцям розкажуть про невідому “Енеїду”

Однією з найяскравіших подій, які знала Полтава у своїй історії, було відкриття пам’ятника Івану Котляревському 1903 року.
Виготовлений та встановлений на пожертви звичайного люду, інтелектуалів та митців, пам’ятник у день відкриття зібрав навколо себе український цвіт. На вшанування творця “Енеїди”, “Наталки – Полтавки”, “Москаля – чарівника” прибули Василь Стефаник, Олена Пчілка, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Микола Лисенко, Микола Міхновський та багато інших.
Святкові події тривали три дні. Молебень на могилі письменника, відкриття пам’ятника, урочиста академія у Просвітницькому домі ім. М. Гоголя, художня виставка, демонстрація ілюстрацій до “Енеїди” художника П. Мартиновича, вистава “Наталка – Полтавка”, Очевидці події зауважують, що Полтава в ті святкові дні перетворилася на яскраву, потужну та багатолику оазу українськості.

2023-1903. Між датами 120 років. Кожен із яких (навіть найважчі голодні та воєнні) додав і додає до вивчення літературної спадщини полтавця Івана Котляревського щось цінне.

1798 рік – перше видання “Енеїди”. Її сторічний ювілей і спонукав полтавців до встановлення пам’ятника її батьку.
2023 – 1798. Між датами 225 років. “Енеїда”, як була, так і залишається на піку популярності.

Запрошуємо на лекцію краєзнавця Бориса Тристанова “Енеїда”: думки про неї і навколо неї”. Скористайтеся моментом дізнатися про шлях знакового для української культури літературного твору.

Чекаємо вас 23 лютого о 17:30 у  бізнес-центрі “Сучасний дім” по вул. Котляревського, 22.

Вхідний квиток на лекцію – довільний донат на доукомплектування БпАК “Чаклун” для артилерійської розвідки 67-ОМБР.

Реєстрація – тут.

Благодійні внески можна зробити за реквізитами: Монобанк 5375411204657907 або Приватбанк 5168745611848596, Шерстюк В’ячеслав

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах