22.05.2023 - 08:29

Полтавці вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Щорічно в третю неділю травня в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій комуністичного режиму. На жаль, остаточну цифру їх у нашій державі досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей були розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне «лікування».

Урочище Триби – найвідоміше місце пам’яті жертвам комуністичного терору на Полтавщині. Воно розташоване біля обласного центру, на території Терешківської громади. Саме сюди 21 травня приходили представники влади та громадськості області, що покласти квіти в пам’ять про невинно убієнних.

На сьогодні найменша кількість жертв у Полтаві, яку називають науковці, становить 10 тисяч людей. Насправді загиблих може бути понад 37 тисяч.

Пов’язують терор срср проти полтавців із іменем Олександра Волкова, який керував полтавським управлінням сталінського НКВС. Лише за перший рік його роботи в нашому місті закатували понад 6 тисяч «‎ворогів народу»: «куркулів», колишніх військовослужбовців, опозиціонерів, священників.

Місцеве НКВС розташовувалося в будівлі Селянського банку (нині – СБУ). Там, у підвалах, була в’язниця, де катували українців. Там же й оголошували вирок, і виконували його.

Тіла невинно убієнних вивозили на міський цвинтар. Дуже швидко на ньому забракло місця, і наступні поховання почали робити в урочищі біля хутора Триби. У траншеї, виритій спеціально під таку справу, ховали репресованих невеликими «‎партіями» по декілька десятків.

У лісі навколо урочища Триби археологи знайшли близько семи колективних поховань. Точна кількість людей у них невідома, бо червоні кати приховували свої злочинні діяння: розстрілювали полтавців таємно, без ведення статистики, повідомили в Українському інституті національної пам’яті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах