12.04.2021 - 14:43

Лише два села Полтавської громади з 20-ти хочуть провести інтернет за кошти держбюджету

На сьогодні лише два села – Валок та Верхоли – із 20-ти, що входять до складу Полтавської міської територіальної громади, подали заявки на участь у програмі «Субвенція з державного бюджету місцевим на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до інтернету в сільській місцевості» («Інтернет-субвенція»). При цьому оптичні мережі наявні наразі лише в семи (Абазівка, Біологічне, Бочанівка, Бричківка, Говтвянчик, Гожули, Жуки) з цих двох десятків населених пунктів. Іншими словами, понад половина сіл громади не поспішає скористатися можливістю провести в себе інтернет за державні кошти.

Останніх, до речі, на 2021 рік передбачено в держбюджеті 500 млн грн. Ці гроші призначені для підключення закладів соціальної інфраструктури тергромад України до інтернету з використанням волокно-оптичних технологій саме в рамках «Інтернет-субвенції».

Нині, за словами заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігоря Панченка, збір заявок на участь у програмі продовжили до 20 квітня. Спеціально для громад, які не подавали заявки через те, що не могли виявити населені пункти, у яких відсутнє оптоволокно, або визначитися з провайдерами, Мінцифрою було створено дашборд, де чітко визначені населені пункти і перелік закладів соціальної інфраструктури, які необхідно під’єднати.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах