11.11.2020 - 19:24

14 листопада на полтавців чекає перехід до «карантину вихідного дня»

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні погодив рішення щодо внесення змін до постанови №641, якими запроваджуються «карантин вихідного дня» та перехід до загальнодержавного «помаранчевого» рівня епідеміологічної небезпеки. Щоб покращити епідситуацію в країні та запобігти колапсу медичної системи, частковий локдаун започатковують із 00.00 суботи й до 00.00 понеділка. Стартує «карантин вихідного дня» цими вихідними, 14 листопада. Закінчення поки що офіційно прогнозується на 30 листопада, але деякі засоби масової інформації з посиланням на свої джерела в міністерствах уже повідомляють, що обмеження можуть тривати до Нового року та пізніше.

Під час «карантину вихідного дня» додатково до тих, що діють у будні, передбачені заборони:

  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які працюють у сфері громадського харчування (але можлива торгівля «на виніс»);
  • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах та інших закладах розважальної діяльності;
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які працюють у сфері торговельного й побутового обслуговування населення, крім: а) реалізації продуктів харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для продажу їжі та напоїв, пального, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ветеринарних препаратів, кормів; б) надання фінансових послуг, діяльності фінустанов, інкасації та перевезення валютних цінностей, роботи операторів поштового зв’язку, медичної та ветеринарної практик, функціонування автозаправних комплексів (без зон харчування), технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

Окрім того, під заборону підпадають діяльність закладів культури й проведення культурних, масових заходів, за винятком роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно– та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки; діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Водночас перевізники у вихідні працюватимуть. Як розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій, автотранспорт, у тому числі маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї та залізниця перевозитимуть по стільки пасажирів у салоні, скільки місць для сидіння. Це стосується міського, приміського, міжміського, обласного та міжобласного сполучення.

– Ми відходимо від адаптивного карантину, тому в будні на території всієї країни запроваджуються обмеження, які були притаманні «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки, адже зростання рівня захворюваності на COVID-19 відбувається по всій Україні, – зазначив очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов.

Лише на Полтавщині, як поінформували в облдержадміністрації з посиланням на дані обласного лабораторного центру МОЗ України, від початку карантину діагностували 13,767 тис. випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, за минулу добу – 624. Одужали 6002 жителі області, продовжують лікування 7497. Летальних випадків зареєстровано 268 (за добу – 10). Серед них, зокрема, колишній військовий лікар, завідувач неврологічного відділення 3-ї міської клінічної лікарні Полтави Віталій Нетребовський.

– COVID-19 розповсюджується нашою країною ураганними темпами. Аналогічна ситуація спостерігається в європейських країнах, і вони переходять до повного локдауну. Це найкращий спосіб для стримування захворюваності на коронавірусну хворобу. Проте економіка України локдауну не витримає – бізнес збанкрутує, люди залишаться без роботи та коштів, – пояснив міністр.

Тому уряд не тільки вирішив запровадити «карантин вихідного дня», а й заявив про свою готовність підтримати підприємців. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, повною мірою будуть відновлені та розширені такі програми:

  • компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;
  • програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
  • можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною, що наразі обговорюється з Торговельно-промисловою палатою;
  • продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу (рефінансування наявних позик фактично під 0%).

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах