3.06.2020 - 16:54

Жителі Полтавщини вирішили боротися з амброзією через «Екологічні ініціативи»

Учора о 24.00 завершилося голосування за проєкти конкурсу «Екологічні ініціативи», оголошеного обласною радою, а сьогодні вже оприлюднений їхній рейтинг. Згідно з ним, на першому місці опинилася пропозиція дати бій амброзії в селі Глоби Новоселівської сільської ради Полтавського району, запроваджуючи одночасно агротехнічні, механічні та хімічні методи боротьби з цією рослиною.

Дана ініціатива не просто набрала найбільшу кількість балів – 139585,7004, це майже у два з половиною рази більше, ніж у проєкту, що посів другу сходинку рейтингу. Він, до речі, як і той, що опинився на третьому місці («Раціональне використання деревної біомаси» та «Екологічна стежка до Вільхівщинського заказника» відповідно), теж стосується згаданої вище сільради.

Витратити на боротьбу з амброзією в Глобах заплановано 100 тис. грн, половину з них ініціатори розраховують залучити з обласного бюджету, а половину – зі свого. Але це не найвища вартість серед запропонованих проєктів. Найбільше необхідно на облаштування зеленої зони відпочинку в парку села Ручки Петрівсько-Роменської сільської ради, що на Гадяччині, – 172 тис. грн (щоправда, за правилами конкурсу максимум, який можна отримати для співфінансування з обласної скарбниці, – 50 тис. грн). Між іншим, саме цей район нинішнього року подав на голосування найбільше ініціатив – 16.

Загалом до конкурсу цього року допустили 88 проектів із різних куточків Полтавщини. Обласний центр, Нехворощанська, Малоперещепинська, Гоголівська та Семенівська об’єднані територіальні громади долучилися до «Екологічних ініціатив» нині вперше, повідомили в облраді. Перелік проєктів, що перемогли, визначать найближчим часом на засіданні робочої групи.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *