29.09.2020 - 18:26

В осінній призов на службу відправлять понад 500 полтавців

1 жовтня в Полтавській області починається осінній призов громадян на строкову військову службу. Триватиме він до кінця грудня. Про це повідомили в облдержадміністрації. За цей час з обласного збірного пункту до лав Збройних сил України та інших військових формувань мають відправити 508 призовників. Із них до ЗСУ – 292 людини, Державної служби спеціального транспорту – 22, Національної гвардії України – 174, Державної прикордонної служби – 20.

Наразі в регіоні триває активна фаза підготовки. Як зазначили сьогодні на засіданні в ОДА, утворені обласна та районні призовні комісії, затверджений персональний склад військових лікарських комісій, тривають заходи з оповіщення громадян, які підлягають призову. За словами директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергія Венгера, цьогорічний призов має свою специфіку – необхідно проводити низку додаткових протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання можливості потрапляння до ЗСУ та інших військових формувань COVID-19. Усі юнаки, призвані до армії, перед відправкою на обласний збірний пункт мають пройти ІФА-тестування. Кожен має бути забезпечений засобами індивідуального захисту та дезінфекції на той час, поки дістанеться регіонального збірного пункту, і на час перебування в складі команди.

Заступник обласного військового комісара Юрій Фисун поінформував, що на Полтавщині визначене завдання з призову громадян на строкову військову службу з урахуванням резерву в кількості 700 призовників. Загальна кількість осіб, які підлягають виклику, – 20 591. Призов проходитиме у два етапи. У жовтні більшу частину від загальної кількості призовників відправлять до лав Збройних сил України, Держприкордонслужби, Нацгвардії, Держспецтрансслужби, у листопаді – близько 40%, у грудні до Нацгвардії буде спрямована решта призовників. Найбільше призовників прибуло на дільниці в Хорольському, Козельщинському райвійськкоматах, найменше – в Оржицькому, Котелевському та Гребінківському.

До речі, цього ж дня в ОДА розглянули дві заяви громадян, які мають певні релігійні переконання, на проходження альтернативної невійськової служби. Її термін в півтора рази перевищує строк військової служби й становить 27 місяців. Дані заявники проходитимуть службу на ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» та КП «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні».

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *