26.05.2020 - 15:35

Уряд планує залучити волонтерів, які стежитимуть за дотриманням протиепідемічних правил

Протистояти пандемії коронавірусу – спільне завдання, тому важливо, щоб люди не забували про небезпеку, яку несe COVID-19, та не піддавали оточення ризику інфікування. А щоб стежити за дотриманням протиепідемічних правил у місцях потенційного скупчення людей, Кабінет міністрів України планує залучити волонтерів. Також вони інформуватимуть громадян щодо правильного носіння маски, дотримання соціальної дистанції, правил відвідування магазинів та закладів харчування. Про це повідомив на своєму Телеграм-каналі прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

– Ця гарна ініціатива, як залучити населення до спільної справи, з’явилася в Італії, яка чи не найбільше у Європі постраждала від  пандемії і яка продемонструвала згуртованість у боротьбі з коронавірусом. Ідею вже підтримав президент, а реалізувати її зможе Міністерство соціальної політики, – написав посадовець.

Для довідки. По мірі ослаблення загальнонаціонального карантину італійська влада планує залучити 60 тисяч добровольців, які будуть нагадувати людям про необхідність дотримуватися заходів із профілактики поширення коронавірусу. Ідея створити таку волонтерську службу належить міністру у справах регіонів Франческо Бочче і меру міста Барі Антоніо Декаро, який також обіймає посаду президента Асоціації італійських муніципалітетів. Добровільні помічники, на їхню думку, допоможуть контролювати доступ до парків або ринків, рахуватимуть кількість тих, хто заходить і виходить, а також пояснюватимуть правила доступу до пляжів, коли ті відновлять роботу. Волонтери відповідатимуть на запитання людей, нагадуватимуть про дотримання правил соціального дистанціювання й про необхідність носіння маски в людних місцях. При цьому права виписувати штрафи у добровольців не буде.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *