31.07.2020 - 15:13

У школах навчання розпочнеться 1 вересня, виші визначатимуться з датою самі

Новий навчальний рік для учнів 1-11 класів Полтавщини стартує 1 вересня, причому наша область має всі шанси розпочати його традиційно, у школах. Про це повідомив на своєму Телеграм-каналі голова облдержадміністрації Олег Синєгубов за результатами всеукраїнської селекторної наради прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з керівниками регіонів. Останній зазначив, що 2020-2021-ий навчальний рік по всій території України розпочнеться з 1 вересня відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в кожній конкретній області або окремій адміністративно-територіальній одиниці. Чіткі норми щодо організації роботи закладів освіти, як зауважив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, уже визначені й прописані в урядовій постанові №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22 липня.

– Вони спрямовані насамперед на розрив можливого спілкування дітей різних вікових груп. Ми просимо організувати початок уроків у різний час, щоб діти не відвідували навчальних закладів одночасно з дорослими й сторонніми людьми, які не є учасниками освітнього процесу, – заявив Віктор Ляшко.

Він також додав, що викладацький склад повинен буде проходити щоденну термометрію й перебувати в масках до початку уроку.

– Для дітей – інші норми. Ми відмовляємося від термометрії, але запроваджуємо опитування учнів щодо стану здоров’я. У разі появи симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції їм потрібно забезпечити проведення термометрії та консультації медичного працівника, – додав Віктор Ляшко.

Якщо на певній території – у місті чи районі – зафіксують спалах COVID-19, стаціонарне навчання там тимчасово припинять, розповів сьогодні на брифінгу для журналістів голова ОДА. Нова форма адаптивного карантину передбачає можливість розділення на зони не тільки всієї країни, а й областей.

– Якщо на Полтавщині загалом буде все нормально, а в Лубнах, наприклад, буде червона зона, то в цьому місті діятимуть додаткові обмеження. І навчальні заняття, звичайно, будуть припинені. На сьогодні регіон перебуває в зеленій зоні, однак тенденція невтішна. Зараз маємо 96 активних хворих на коронавірус (35 людей лікуються в стаціонарах, 61 особа – амбулаторно, майже в третини немає клінічних проявів). Хоча ще в червні цифра нових випадків виявлених інфікованих не перевищувала 10 людей. Наразі епіцентри – Горішні Плавні й Гадяч, стабільно хворих більшає й у Полтаві. Тому варто дотримуватися всіх карантинних норм, щоб діти у вересні пішли до школи, – сказав Олег Синєгубов.

Для довідки. З початку тижня в  області зареєстровано 46 нових випадків захворювання на COVID-19. За місяць виявили 126 інфікованих на коронавірус, від початку карантину – 440.

Що ж до старту навчального року в закладах вищої освіти, то кожен із них сам визначатиме, коли та як розпочинатиме навчання, повідомили в уряді. За словами прем’єра, згідно з законом про вищу освіту виші мають такий рівень автономії й самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та організації освітнього процесу. Відповідні рішення ухвалює вчена рада закладу. Хоча при цьому Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам вищої освіти враховувати карантинні обмеження, установлені вищезгаданою постановою, та в разі сприятливої ситуації розпочати 2020-2021-ий навчальний рік за таким розкладом:

– для студентів 1 курсу (ОС Бакалавр), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти – у період з 1 по 15 вересня;

– для студентів старших курсів, починаючи з другого, – із 1 вересня;

– для студентів ОС Магістр першого року навчання – у період з 11 по 15 вересня.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *