24.06.2020 - 18:44

Чи буде освіта для полтавських школярів з 1 вересня дистанційною

2020-2021 навчальний рік розпочнеться в Полтаві, як і в інших населених пунктах держави, 1 вересня. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України. А от формат роботи навчальних закладів залежатиме лише від епідситуації.

– МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня. Наразі міністерство готується до нового навчального року, зокрема спільно з головним санлікарем ми розробляємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії: щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у закладі тощо, – зазначила т. в. о. міністра освіти й науки Любомира Мандзій.

Крім того, МОН систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року й оновлює законодавство, щоб школярам, учителям і директорам було зрозуміло, як працювати в аналогічних умовах, якщо вони матимуть місце й надалі. Ідеться, серед іншого, про Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, проєкт якого запропонований для громадського обговорення. Документ покликаний урегулювати особливості віддаленого навчання саме в закладах загальної середньої освіти, зокрема на основі досвіду, отриманого під час цьогорічного карантину.

– Положення про дистанційне навчання затверджене ще 2013 року. Вимушений перехід на віддалений формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця в шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна робота відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей школярів та педагогів, – додала Любомира Мандзій.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *