20.05.2020 - 22:31

Чергове пом’якшення карантину: починають працювати громадський транспорт і дитсадки

Сьогодні на своєму засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про перехід до ІІ етапу послаблення карантину. Він почнеться 22 травня (для деяких сфер – 25-го). Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, у країні вже спостерігається зниження динаміки захворюваності, тож підстави для чергового пом’якшення режиму є.

Відтак із 22 травня в тих регіонах, де епідеміологічні показники відповідатимуть установленим Міністерством охорони здоров’я критеріям щодо середньої кількості нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію впродовж останніх семи днів (не більше 12 на 100 тисяч населення), кількості тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу на протязі тижня (не менше 12 на 100 тисяч населення) та наповненості ліжко-місць (не більше 50%) у лікарнях, до яких госпіталізують хворих на COVID-19, може відновлюватися робота громадського транспорту – міського, приміського та внутрішньообласного. 25 травня знову почне працювати метрополітен. Питання відновлення регулярних авіаперевезень і відкриття аеропортів розглядатимуть після 15 червня, коли країни-партнери почнуть відкривати свої кордони. Поки ж триває діалог із авіаперевізниками. Наразі їхня спільна позиція з урядом – стартувати раніше означеної дати немає сенсу. Водночас повноцінний рух на кордонах із Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою відновлюється. Закритими залишаються пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією й Республікою Білорусь «у зв’язку з епідемічною ситуацією там», зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

– Міжобласні перевезення ми поки що теж не відкриваємо. Домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить. Наголошую: лише за умов, що в усіх областях епідситуація стане задовільною. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких прийматимуться спільно з місцевою владою, щоб не експортувати вірус по всій країні. Це модель адаптивного карантину, – сказав прем’єр.

На думку урядовців, загальнонаціональний карантин уже давно втратив актуальність, тому його вирішили замінити на адаптивний, тобто такий, коли максимальні протиепідемічні заходи вживають там, де є проблема, де виник спалах, локально. Відтак і відповідальність за ситуацію – тепер більше на місцевих органах влади. Ослаблення карантину або, навпаки, повернення обмежень застосовуватимуться для кожного регіону на підставі рішень комісій із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Хоча певні профілактичні заходи залишаться. Це масковий режим для представників професій, які перебувають у групі ризику, а також у місцях скупчень людей, дотримання соціальної дистанції, дезінфекція рук і поверхонь. Масові заходи стануть доступними не скоро, хоча певні послаблення щодо спортивної та релігійної сфер запроваджені вже з 22 травня. Змагання, наприклад, можна буде проводити з обмеженням до 50 осіб і без глядачів, при церковних службах може бути присутньою не більше однієї особи на 10 кв. м. Крім того, із 22 травня відновлюватимуть свою роботу готелі (без доступу до басейнів та ресторанів), але не хостели, а з 25-го – заклади дошкільної освіти. Загалом карантин по країні продовжений до 22 червня.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *