30.07.2020 - 00:14

Аварійні та невідкладні роботи з порятунку Кадетського корпусу розпочнуть у вересні

У Полтавській обласній державній адміністрації розглянули науково-проєктну документацію «Протиаварійні роботи при підготовці до реставрації пам’ятки архітектури національного значення – Кадетського корпусу».

– Кожен крок, який робиться й уже зроблений для порятунку будівлі та її реставрації, виважений, щоб через 5, 10 років не виникало критики, запитань щодо порушень чи недотримання певних норм. Ця будівля повинна отримати не нове обличчя, а другий шанс на життя. Департамент культури й туризму готовий надати всебічну підтримку. Ми всі повинні переконатися, що Кадетському корпусу нічого не загрожує, бо це не самовільні роботи, а реально зважені законодавчо обґрунтовані рішення, – сказала заступниця директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк.

Науково-методичний керівник проєкту реставрації історичної будівлі Оксана Бєлявська розповіла, що до документації внесені науково-дослідницькі роботи, матеріали обстежень, науково-проєктні роботи. У результаті сформоване реставраційне завдання. За ним і проводитимуть реставрацію. Усі роботи на пам’ятці розподілять на два етапи:

1) аварійні та невідкладні:

  • консервація, реставрація та відновлення верхніх рядів мурувань стін і колон;
  • відновлення покрівлі, даху, світлового ліхтаря;
  • виготовлення точної копії куполу, із використанням історичної та автентичної документації (його робитимуть таким, яким він був у первісному вигляді, тобто до реконструкції 1957 року);
  • улаштування системи водовідведення.

2) комплексні ремонтно-реставраційні.

– Головним є збереження автентичності пам’ятки. Тому декор і структуру будівлі не змінювали, – сказала Оксана Бєлявська.

Роботи планують почати вже у вересні.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *