13.02.2020 - 13:17

Як Полтаву звільнятимуть від небезпечних хімречовин

В обласній державній адміністрації відбулася нарада з питань утилізації небезпечних хімічних речовин, які перебувають на балансі ДП «ВО «Знамя». Провів її заступник голови ОДА Євген Греков. Участь в обговоренні ситуації взяли представники управління з питань цивільного захисту, профільних департаментів облдержадміністрації, державної екологічної інспекції, Головного управління ДСНС у Полтавській області, регіональних управлінь Нацполіції, СБУ.

Арбітражний керуючий заводу «Знамя» Володимир Несвіт розповів, що на території колишнього державного оборонного підприємства з 1964 року зберігаються хімічні речовини 1 класу небезпеки. У деяких із них уже сплив термін давності, деякі залишилися без будь-якого маркування.

Представники компанії «Утільвторпром», яка за договором проводитиме утилізацію, зробили попередній огляд хімречовин. Промарковані готові переробити відразу, а немарковані ще треба відсилати в Київ на експертизу. Потужності підприємства дозволяють утилізувати до тонни хімічних відходів за годину. До 20 лютого тут мають скласти кошторис робіт щодо ідентифікованих речовин.

Крім того, Євген Греков доручив створити комісію зі спецслужб, які будуть присутні при пакуванні й завантаженні хімікатів на ДП «ВО «Знамя», потім поліція повинна буде забезпечити супровід вантажу до Одеської області.

Також на нараді обговорили необхідність проведення екологічного аудиту й аналізу ґрунтів на території ДП «ВО «Знамя».

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *