17.09.2020 - 22:04

Німецьке товариство допомагатиме Полтавщині розібратися з відходами

Сьогодні відбулося підписання Меморандуму між Полтавською обласною державною адміністрацією та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) щодо впровадження проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля». Про це повідомили в ОДА.

– Ми хочемо налагодити більш тісну взаємодію у сфері поводження з твердими побутовими відходами, їхньою переробкою та утилізацією, – повідомив голова ОДА Олег Синєгубов. – В умовах децентралізації кожна новоутворена об’єднана територіальна громада має знати концепцію поводження з відходами, щоб вирішити ситуацію в конкретному населеному пункті й області загалом.

Із GIZ Полтавщина працює вже не вперше – спільно реалізовано понад 20 проєктів.

– Проєкт «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля», який буде розроблятися в шістьох районах Полтавщини, згодом розповсюдиться на всю область, – сказав заступник керівника проєкту GIZ Тарас Журавель. – Ми будемо максимально сприяти органам місцевого самоврядування в розробці планів поводження з відходами. Ці документи мають так узгоджуватися між територіями, щоб система працювала найбільш ефективно й оптимально. Дуже важливо, щоб громади між собою домовлялися про збирання та вивезення сміття, адже фінансово такі питання дуже складно вирішувати в одному маленькому населеному пункті.

У рамках проєкту відбудеться навчання працівників у сфері поводження з відходами на досвіді Німеччини та країн Євросоюзу. Також експерти GIZ допоможуть розробити регіональну стратегію, на яку рівнятимуться органи місцевого самоврядування. Усі кращі практики поводження з відходами будуть задокументовані, щоб передавати досвід іншим областям.

В Україні проєкт діятиме до 2023 року й фінансуватиметься Федеральним міністерством довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (1,8 млн євро).

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *