29.04.2020 - 10:33

Українців запрошують на сезонні роботи за кордон. Та чи їх туди відпустять? (доповнено)

Наразі у Європі гостро постала проблема нестачі сезонних працівників. На цю роботу досить часто наймалися громадяни України, у тім числі немало полтавців. Але нині вони не можуть виїхати на заробітки за кордон так же, як це робили раніше. За словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлії Свириденко, Угорщина, Польща, Румунія, Словаччина, Австрія, Нідерланди та Швейцарія заборонили в’їзд для іноземців. Хоча є й країни, які незважаючи на закриті кордони готові прийняти українських працівників і надсилають відповідні запити до Кабінету Міністрів.

– Дійсно, звернення є. Але уряд України керується, насамперед, міркуванням безпеки й здоров’я наших громадян. В умовах поширення пандемії будь-яка подорож – це наражання на небезпеку захворювання, особливо коли ця подорож здійснюється літаком, – зазначає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Водночас Кабмін готовий розглядати такі запити. Ухвалюватиме рішення щодо кожного з них окремо, точково, виходячи з поточної епідемічної ситуації в тій чи тій країні та за дотримання певних умов. Роботодавець має забезпечити належні умови проживання, праці, медичного обслуговування, ідеться на «Урядовому порталі».

Як повідомив на своєму Телеграм-каналі прем’єр-міністр Денис Шмигаль, під час зустрічі з послом Європейського Союзу в Україні Мааті Маасікасом та тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін він зазначив, що«важливою передумовою є легальне працевлаштування строком від трьох місяців із дотриманням усіх соціальних гарантій та належних умов праці українців. Координацію цієї роботи буде здійснювати урядовий офіс із питань європейської та євроатлантичної інтеграції». А наразі КМУ отримав офіційні звернення стосовно сезонного працевлаштування громадян нашої держави лише від Фінляндії.

Альона Зимня

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *