29.05.2020 - 15:39

На Полтавщині запустили ІФА-тестування

У Полтавській області розпочали проводити імуноферментний аналіз (ІФА), за допомогою якого можна встановити, чи з’явилися в організмі інфікованої коронавірусом людини антитіла, що перешкоджатимуть повторному зараженню. Про це стало відомо сьогодні з офіційного Телеграм-каналу голови облдержадміністрації Олега Синєгубова. Нагадаємо, наказ щодо запровадження в Україні цих досліджень міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав 18 травня.

ІФА-тестування проводять у обласному центрі, Кременчуці, Гадячі, Лохвиці. Найбільше навантаження планується на лабораторію при Центрі профілактики ВІЛ/СНІДу в Полтаві. Сюди вже надійшли перші аналізи, переважно від медиків із обласної інфекційної клінічної лікарні. Наразі в регіоні нараховується 12 апаратів, які можуть проводити ІФА-діагностику. За добу один може виконати кількасот тестів. У першу чергу досліджувати на антитіла до коронавірусу будуть медичних працівників, які контактували чи могли контактувати з хворими на COVID-19, представників правоохоронних органів і всіх контактних осіб. Голова ОДА зазначив, що ІФА-тестування дешевші й швидші, ніж методом полімеразної ланцюгової реакції, яким донині виявляли коронавірус.

– Це допоможе нам не навантажувати наші лабораторні центри. 96 зразків крові можна визначити за три години. Набір тестів українського виробництва для 96 аналізів коштує 3290 грн. Їх придбали за допомогою благодійників, а вже далі закуплятимемо за кошти обласного бюджету. Не менш важливим для нас є те, що лаборанти не ризикують своїм життям. Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом, і не доведено, що ним можна заразитися через кров, – зауважив Олег Синєгубов.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *