6.10.2020 - 23:14

Курсанта з Полтавщини, який загинув в авіатрощі, поховали 6 жовтня (оновлено)

Сегодня в Миргороді поховали курсанта Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба Андрія Роспотнюка, який загинув 25 вересня у авіакатастрофі під Чугуєвом. Про це повідомили в Миргородській міській раді. Спочатку з хлопцем попрощалися в Харкові, потім літаком тіло доставили на батьківщину військовика, у Миргород. Земляки проводжали курсанта урочисто. Церемонія прощання відбулася спочатку в церкві Іоанна Богослова, після цього на центральній площі міста. Поховали хлопця на Алеї Героїв на миргородському кладовищі. Цей день був оголошений днем жалоби в населеному пункті.

 

 

 

 

 

 

Андрієві Роспотнюку місяць тому виповнився 21 рік. Хлопець походив із родини військовослужбовців, навчався на військового штурмана. Про небо мріяв із дитинства. Після закінчення гімназії в Миргороді вступив до Чугуївського військового ліцею, а потім до Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба. Рідні, друзі та знайомі знали його як сильну, відважну людину, виховану на офіцерських чеснотах, доброго, із почуттям гумору, відкритого, людяного, справедливого хлопця, який відзначався оптимізмом та допитливістю.

У Андрія Роспотнюка залишилися батьки, сестра та дідусь.

Нагадаємо, літак Ан-26Ш (б/н 76) 203-ї навчальної авіабригади (в/ч А4104) розбився 25 вересня у двох кілометрах від військового аеродрому Чугуєва Харківської області під час планового навчального польоту. На його борту перебувало 27 курсантів і офіцерів Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба. У результаті катастрофи загинуло 25 осіб, двоє були госпіталізовані в тяжкому стані, наступного дня один із них, Віталій Вільховий, помер. Вижив лише один курсант – В’ячеслав Золочевський.

Військовослужбовців, які загинули в авіакатастрофі, а також єдиного, який вижив, нагородили медалями «За військову службу України». Відповідний указ президент підписав 6 жовтня.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *