21.04.2020 - 16:01

СБУ викрила агітаторів, які поширювали фейки про коронавірус

За період дії карантинних заходів Служба безпеки України викрила 207 інтернет-агітаторів, котрі поширювали різноманітні фейки про коронавірус. Про це йдеться на офіційному веб-сайті СБУ. Також нею було заблоковано понад 2 тисячі інтернет-спільнот із загальною аудиторією 800 тис. користувачів. Інформацію про 197 виявлених агітаторів служба безпеки вже спрямувала до Національної поліції України. Половина порушників притягнута до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які могли викликати паніку, порушення громадського порядку.

Встановлено, що 10 виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони. Стосовно них СБУ розпочала кримінальні провадження за дії, що спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади (ст. 109 і 110 Кримінального кодексу України). Наразі встановлюються контакти цих людей зі спецслужбами РФ, обставини, розподіл ролей і рівень обізнаності всіх учасників мережі з реальною метою інформаційних атак проти України.

Працювали такі агітатори й на Полтавщині. Один, наприклад, адміністрував понад 10 спільнот, у яких налічувалося майже 20 тисяч користувачів. На цих ресурсах він розміщував деструктивні публікації про перебіг пандемії COVID-19, заклики до сепаратизму та зміни меж території України, викривлені факти щодо Дня перемоги над нацизмом. Інформацію для своїх постів агітатор брав із пропагандистських інтернет-видань РФ. Для конспірації виїжджав в іншу область, звідки публікував фейкові новини. Кошти на поїздки отримував від російських кураторів. Під час обшуку за місцем проживання в агітатора була виявлена комп’ютерна техніка з доказами протиправної діяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *