Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Прикордонники всіх часів готуються відзначити 99-річчя в Полтаві та дякують за благоустрій пам’ятного місця (ФОТО)


19

 

Єдине місце у Полтаві, яке об’єднує та вшановує прикордонників усіх часів, знаходиться в мікрорайоні «Алмазний». 5 років тому активна спільнота з числа тих, хто служив у названих військах, вирішила зробити собі куточок, де можна збиратися 28 травня (на День прикордонника), згадувати тих, кого вже немає в рядах колишніх та нинішніх охоронців кордонів, а також обговорювати часи служби.
Пам’ятник, хоча і скромний (символічний банер з малюнком кордону та поряд два дерев’яних смугастих стовпи – такий, як був до незалежності України (червоно-зелений) та синьо-жовтий, що маємо нині), але значимий для багатьох.
З наближенням професійного свята – Дня прикордонника - Голова громадської організації «Учасники бойових дій Шевченківського району Володимир Корнійчук та інші члени цього об’єднання проявили ініціативу, аби зробити благоустрій навколо пам’ятної території. Звернулися до команди «Рідне місто», а там не відмовили – спонсорували будматеріал і виконання робіт. У результаті місце біля пам’ятника прикордонникам виклали бруківкою.


А от наступного року полтавські прикордонники мріють установити біля банера ще й стелу, або, хоча б, камінь, який вшановуватиме всіх військових кордону.
«Бруківка, завдячуючи небайдужості «Рідного міста» та активності нашої афганської спільноти – це до 99 річниці. А до 100-річчя ми хочемо поставити камінь чи стелу, якою вшануємо прикордонників всіх часів. Якщо чиновники не будуть перечити щодо дозволів (щоб ми тут не порушували жодні архітектурні норми), то бажаємо це зробити. Хотілося б знайти спонсорів, яким ця тема, можливо, близька, аби допомогли з пам’ятником», - зазначив прикордонник у минулому, а нині - пенсіонер Микола Сап’ян.


За словами секретаря Полтавської міськради та представниці команди «Рідне місто» Оксани Деркач, органи місцевого самоврядування не чинитимуть перепон названим ініціативам.

«Щодо пам’ятника, думаю, не буде проблем з його установленням, але потрібен спонсор. Власне, хотілося б відзначити при всьому цьому активність організації афганців, що в Шевченківському районі Полтави. Адже цей парк у такому гарному стані насамперед завдяки їм – роботі і постійному нагадуванні владі, що треба тут постійно щось покращувати», - сказала Оксана Деркач.
Прикордонники ж уже визначились, коли збиратимуться на своє свято цьогоріч – об 11 год. 28 травня. Всіх, кому небайдуже, запрошують разом з ними віддати шану людям та професії, покликаній захищати кордони батьківщини.


Наталя Очкань
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}