Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Фотожаби й обурення мешканців - рік тому перейменували скандально відоме місто на Полтавщині


19

19 травня минулого року депутати Верховної Ради підтримали законопроект, яким перейменовують ряд міст в Україні, серед яких – Дніпропетровськ на Дніпро, Дніпродзердинськ на Камянське,  Цюрупинськ Херсонської області на Олешки. Знайшлося місце і Комсомольську Полтавської області, яке відтоді отримало назву Горішні Плавні.

 

Щойно парламентарі підтримали законопроект, як Горішні Плавні відразу стало відомим містом на всю Україну. Соцмережі вибухнули фотожабами – користувачі розбилися на два "табори" - супротивників і прихильників перейменування. Противники перейменування міста нарікають на те, що нова назва, на їхню думку, звучить "по-селянськи". Прихильники декомунізації впевнені - назва Горішні Плавні завдяки колоритності допоможе місту розвинути туризм на Дніпрі.

Місцеві мешканці були невдоволені новою назвою, тому 8 червня зібрали громадські слухання, на яких 70% містян проголосували за нову назву – Святомиколаївськ. До того ж відповідна електронна петиція існувала на сайті міської ради. Проте, як виявилось, шлях від Горішніх Плавнів до Святомиколаївська не такий вже і швидкий.

 

Назву обрали не дарма, адже Горішні Плавні – це колишні хутори, на місці яких було засновано місто. Тим часом міський голова Дмитро Биков запевняв, що ця назва немає нічого спільного з історією міста.

 

Після перейменування розпочалися судова «тяганина» стосовно незаконної постанови від імені міського голови Дмитра Бикова, які  «тягнулися» з червня. Щоразу на слуханнях справа залишалася без руху, інколи їх переносили – щоб Верховна Рада надали заперечення проти позову та докази, які підтверджують заперечення. Натомість у грудні 2016 року вищий адміністративний суд відхилив позов Горішньоплавнівської міської ради до Верховної Ради про відміну перейменування колишнього Комсомольська.

 

У грудні місцеві ЗМІ повідомляли, що на трасі Кременчук-Полтава, у місці з’їзду з полтавської траси у село Дмитрівка, змінили дорожній знак – замість напису «Комсомольськ» тепер «Горішні Плавні». Проте великий напис «Комсомольськ» й досі знаходиться на при в’їзді в місто.

Доцент київського вишу Олександра Авраменко пояснив, що нині місцевих мешканців правильно треба називати «плавнівці». Наразі ж Горішні Плавні входять у ТОП-8 міст для відпочинку на вихідних. Головними місцями, які приваблюють чимало туристів є Міський парк, Свято-Миколаївський собор, кар'єр по видобуванню руди, набережна з видом на Дніпро.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}