Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Запрошуємо всіх, хто зацікавлений темою вагітності, розвитку та навчання маленької дитини на виставку "День мами і дитини" – 2017 у Полтаві, яка відбудеться 18 червня у приміщенні виставкової зали Міського будинку культури, за адресою Майдан Незалежності, 5. Чекаємо з 10.00 до 18.00 години

  • Вконтакті
  • Однокласники

Сорочок машинної вишивки у Полтаві повно, а ручної - зовсім не знайти (ФОТО)


18

Традиційним у День вишиванки, який в Україні щорічно відзначається у третій четвер травня, одягом є вишиті сорочки. У Полтаві майже на кожному кроці є магазини, де продають жіночі й чоловічі сорочки лише машинної вишивки. Ручної ж годі і знайти.

 

Асортимент сорочок машинної вишивки «зашкалює» - можна знайти як різнокольорові жіночі на різній тканині – льон, шовк, батист - так і по розміру. Аналогічно з чоловічими сорочками. Ціни в середньому 650 – 850 грн.

На ярмарках Полтавщини зустрічаються такі ціни на вишиті роботи:

«Жіночі – починаючи з 385-ти грн на шифоні, а так, 650 грн, 750 грн, 850 грн – залежно від моделі, кількості вишивки і тканини. Чоловічі – теж від 650 грн. На сірому і білому льоні. Це білоруський льон, українська фабрика шиє і вишиває. У нас тільки машинна вишивка. Гарна, щільна, нитка не линяє, після прання гарно себе веде», - говорить продавчиня магазину у центральній підземці Полтави.

Чому машинна вишивка заполонила магазини і є популярною, полтавський фахівець говорить, що різниця у ціні.

 

«Для нашої людини головне це кошти. Якщо машинка вишиє за півгодини сорочку, то кожна майстриня на полотні, коли виконується та чи інша техніка, рахує ниточки. Це наскільки важко їх рахувати, і це не один місяць необхідно виконувати цю роботу. Ручна робота виходить дорожче. Це залежить від техніки, часу виконання. Приблизно, сорочка ручної роботи коштуватиме 3 тис. грн. Але ціну встановлює кожна майстриня окремо – розраховує час, матеріал, натуральні нитки і тканину», - розповіла заступник декана з навчальної роботи факультету технології і дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка Юлія Срібна.


Ліна Решетник
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}