Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Запрошуємо всіх, хто зацікавлений темою вагітності, розвитку та навчання маленької дитини на виставку "День мами і дитини" – 2017 у Полтаві, яка відбудеться 18 червня у приміщенні виставкової зали Міського будинку культури, за адресою Майдан Незалежності, 5. Чекаємо з 10.00 до 18.00 години

  • Вконтакті
  • Однокласники

На «Книжковому Арсеналі» у Києві презентують нову збірку прози культового письменника з Полтавщини


18

На цьогорічному фестивалі «Книжковий Арсенал» у Києві, що розпочався вчора і триватиме до 21 травня у Мистецькому арсеналі, відбудеться низка заходів, приурочена до 55-ліття Олеся Ульяненка, культового українського письменника родом із Хорола  на Полтавщині. Він помер у серпні 2010 р., за офіційною версією, від хронічної серцевої недостатності.

 

18 травня на фестивалі відбудеться розмова-дискусія «Літературний спадок Олеся Ульяненка» з нагоди презентації прозової збірки «Там, де Південь». До неї увійшли чотири повісті: «Там, де Південь», «Зимова повість», «Богемна рапсодія» і «Сєдой». Також стартує цьогорічна Літературна премія імені Ульяненка, котрою відзначають за нонконформізм у творчості. Учасниками заходу стануть так митці, як Мирослав Слабошпицький, Маркіян Камиш, Андрій Гончарук, Сергій Прилуцький, Люція Ржегоржикова та Євгенія Чуприна.

20 травня на «Арсеналі» говоритимуть про екранізацію творів Олеся Ульяненка: «Дикі коні», «Серафима» і «Наказ». Під час обох заходів відбуватимуться зйомки документального фільму «Олесь Ульяненко: без цензури».

 

Нагадаємо, що 2012 р. в Полтавському національному педагогічному університет імені В.Г. Короленка створили Меморіальну бібліотеку Олеся Ульяненка, а 2015 р. міська рада Хорола назвала провулок на честь письменника.

 

Довідка: Олесь Ульяненко (справжнє ім’я – Олександр Ульянов) (1962–2010), народився у Хоролі на Полтавщині. Був шаманом в Якутії, закінчив Лубенське медичне училище і морську школу в Миколаєві, служив у радянських десантних військах у Німеччині й Афганістані. Роман «Сталінка» приніс йому славу «найрадикальнішого і найжорсткішого українського прозаїка». Проте пізніше отримав Малу Шевченківську премію і був включений в програму загальноосвітніх шкіл і вишів. А роман «Жінка його мрії» був визнаний порнографічним. Усього Олесь Ульяненко написав близько 20 романів. Багато з них – «Дофін сатани», «Зимова повість», «Богемна рапсодія», «Син тіні», «Серафима», «Знак Саваофа», «Квіти Содому» – викликали неоднозначну реакцію.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}