Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Запрошуємо всіх, хто зацікавлений темою вагітності, розвитку та навчання маленької дитини на виставку "День мами і дитини" – 2017 у Полтаві, яка відбудеться 18 червня у приміщенні виставкової зали Міського будинку культури, за адресою Майдан Незалежності, 5. Чекаємо з 10.00 до 18.00 години

  • Вконтакті
  • Однокласники

У "восьмому чуді України" відвели місце й полтавцям (ФОТО)


15

У єдиному в світі Музеї писанкового розпису, який знаходиться в місті  Коломия Івано-Франківської області та  працює із 1987 року, чільне місце відвели композиції з Полтавщини. У закладі, до того ж, відтворили за каталогом  Лубенського музею Катерини Скаржинської ті писанки, які не збереглися, але їх виготовили сучасні майстрині і подарували музею.

Журналістам «ВПолтаві.Інфо» довелося побувати днями в названому музеї.

Понад 13-метрова заввишки писанка в центрі міста Коломия на Івано-Франківщині приваблює традиційним розписом. Усередині яйця-велетня рясніє різнобарв’ям писанок усіх часів  та місцевостей. Це єдиний у світі Музей писанкового розпису, де чи не кожен його відвідувач знайде щось близьке для себе.

Є і експозиція полтавських писанок. Стенд, не надто яскравий, але насичений потужною, притаманною нашому краю, символікою. Розшифровує знаки на яйцях наукова співробітниця музею Ірина Блонська: «Оце є традиційні полтавські писанки. Є і сонце, є і 40 клинців, і дерево життя, і елемент, який називається «баранячі ріжки». Він символізує достаток. І дуже часто цей символ нагадує зародок. Тобто в ті часи люди щось собі там уже уявляли».

У фондах музею нараховують близько 12 тис. експонатів.

За результатами акції «Сім чудес України» Музей писанки опинився на восьмому місці за голосами інтернет-користувачів  - тож у Коломиї кажуть на нього  - восьме чудо України.


Наталя Очкань
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}