Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Запрошуємо всіх, хто зацікавлений темою вагітності, розвитку та навчання маленької дитини на виставку "День мами і дитини" – 2017 у Полтаві, яка відбудеться 18 червня у приміщенні виставкової зали Міського будинку культури, за адресою Майдан Незалежності, 5. Чекаємо з 10.00 до 18.00 години

  • Вконтакті
  • Однокласники

Беніто Муссоліні у Полтаві: показали архівний документ, що підтверджує його приїзд (ФОТО)


19

Фашистський диктатор Італії з 1922 до 1943 р.р.  за рік до своєї відставки відвідав обласний центр Полтавщини.

 

Про це йдеться у розповіді архівного агента Червоної Армії, що мав псевдонім «Марс», який у період німецької окупації Полтави був керівником персонального відділу бургомістрата міста.

 

«У червні 1942 року в Полтаву приїздив Гітлер та Муссоліні трьома машинами у супроводі німців, які були одягнені у цивільний одяг. Резиденція Гітлера була у будівлі, де зараз знаходиться обласна школа радянсько-партійного активу. Знаходився там 3-4 години. Навколо будівлі та наближених вулицях була виставлена охорона з числа німців.

 

Жодних зустрічей з місцевою окупаційною владою не було…Гітлер запросив до себе лише архітектора бургомистрата Гомальди Теодора Романовича, угорця за національністюі, колишнього зам.кафедрою Полтавського інженерно-будівельного інституту», - розповів агент під час допиту після війни.

 


Олег Дубина
Теги: історія
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}