Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Після квітневого снігу Полтавщина буде з хлібом, але без абрикосів


19

З 18 травня територію Полтавщини вкрило арктичне повітря і різко змінились погодні умови – стовпчик термометра не піднімається вище 6 градусів з позначкою плюс, на землі та деревах сніг, а вночі обіцяють заморозки. Як нинішня погода вплине на врожай, журналісти ''ВПолтаві.інфо’’ запитали у головного аграрія області.

 

Директор Департаменту агропромислового комплексу Полтавської ОДА Сергій Фролов остаточно не коментує ситуацію з врожаєм після раптового похолодання, оскільки попереду, за прогнозами синоптиків, ще 3 дні зі снігом та морозами і ситуація може змінитися будь-коли. Але запевнив, що цього року Полтавщина без хліба не залишиться.

 

''На озимі така погода не вплине, так що з хлібом будемо. Що стосується сходів соняшника і цукрових буряків, вони в принципі здатні витримувати невеликі морози малий термін, але зараз говорити про це ще рано. У нас вже посіяна соя, але сходів ще не маємо, так само як і по кукурудзі. По цим культурам проблем немає, бо грунт не промерзає. А є лише надгрунтові морози. Остаточно сказати не можу. Якщо відбудеться, що сніговий покров, який зараз є на полях, змиє дощ, а потім ударить мороз - це одне питання, може нанести більшої шкоди. Якщо лежатиме сніжок і буде морозець, то є шанси вижити врожаю’’,  - говорить Сергій Фролов.

 

За словами фахівця, подібна ситуація на Полтавщині вже відбувалась у 70-х і 90-х роках. Тому зараз вивчають врожайність тих років. Крім того, полтавські науковці стверджують що серйозної шкоди від негоди по врожаю не вбачають.

 

''Зв’язались з наукою – що аграрна академія, що сільськогосподарська станція говорять, що поки серйозної шкоди не вбачають. Крім цього, з понеділка плануємо провести моніторинг полів сходів по області усіх культур, в якому вони стані’’, - зазначив держслужбовець.

 

А от по плодово-ягідним деревам, які вже квітнуть, нинішня негода може завдати серйозного удару. Може статись так, що область залишиться без абрикосів та черешень.

 

''З абрикосовим цвітом вже нічого не буде. Коли квітка замерзне, щось буде? У 90-х роках у нас була ситуація, коли в травні було -6, то практично померзли у садках не тільки бруньки, а й листя. Як в цьому разі буде, поки не готовий вам сказати. Але я вважаю те, що цвіте – абрикоса, рання черешня – то тут ми вже можемо втратити врожай’’, - зазначив Сергій Фролов.


Ліна Решетник
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}