Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

У Полтаві фахівці розповіли, чому саме зараз потрібно висаджувати декоративні рослини (ФОТО)


20

Щотижня до Полтави на садово-городній ярмарок з’їжджаються десятки спеціалістів з оздоблення садів незвичайними рослинами. Побувавши там, аби скупитися дріб'язково, відвідувачам доведеться витратити приблизно кілька сотень на декоративні рослини.

 

Наталія Безверха вже 15 років займається вирощуванням таких рослин. Цінова політика на її продукцію стартує від 60 грн за 1,5-літровий горщик. А за плакучу яблуню необхідно витратити 450 грн.

 

«Маємо декоративні рослини – перстач, каріоптеріс, жасміни, будлея, форзиція. Якщо брати штамбові дерева (штамб - це нижня ділянка стовбура від кореневої шийки до перших гілок. Стан штамба впливає на довговічність дерева. Якщо штамб стійкий і здоровий, то дерево міцне та добре переносить сильні вітри) - клен, ясен, бузок махровий, ялівець, сосни, ялини. Ціни різняться від віку рослини і скільки років розвивається штамб. Мінімальна ціна - від 60 грн за 1,5 літровий горщик. Приміром, плакуча яблуня, має пурпурний лист – 450 грн за горщик», - розповідає Наталія Бехверха.

 

Садівниця говорить, що нині саме час висаджувати декоративні рослини у відкритий грунт. Якщо кілька місяців почекати, то рослина отримає стрес.

 

«Все вже потрібно висаджувати. Враховуючи наші погодні умови,  з травня може вдарити жара під 30 градусів. Якщо висадите у квітні, воно не встигне прижитись, і буде великий стрес для рослини. Треба зараз все висаджувати, щоб у рослини був час», - говорить фахівець.

 

В продавчиня Наталія Бутко постійно бере участь у таких ярмарках. Торгує сакурами, рододендронами, туями, азаліями, соснами. Пояснила, які туї обов’язково садити на сонці, а які лише в тіні.

 

«Вже зараз можна садити, нічого що така дощова погода. Головне, правильно посадити. Щоб тінь, напівтінь. Для рододендрона обов’язковий кислий грунт з-під сосни або ялини. Вони виростають до 1 м. Вирощувати сосни, туї – це простіше. Тут залежить від світла. Наприклад, жовті туї садять тільки на сонці, бо вони в тіні стануть сірими. Зелені туї можна садити і в тіні, і на сонці», - розповіла Наталія Бутко.


Ліна Решетник
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}