Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

378 років тому народилась одна з ключових осіб Полтавської битви


20

20 березня 1687 року народився гетьман України, який побував у вирішальній битві Північної війни під Полтавою, Іван Мазепа. Його називають найвідомішим у Європі та Америці гетьманом України. Йому присвячено 186 гравюр, 42 картини, 22 музичні твори, 17 літературних творів, 6 скульптур.

 

Представник шляхетного роду Мазеп-Колединських Курч (герб) із Київщини. У молодості служив при дворі короля Яна II Казимира. По обранню гетьманом, намагався відновити авторитет гетьманства в Україні. Зробив великий внесок у економічно-культурний розвиток Лівобережжя. Перебуваючи під патронатом московського царя Петра I, проводив курс на відновлення козацької держави Війська Запорозького з кордонами часів Хмельниччини. Кавалер орденів Андрія Первозванного (1700) і Білого Орла (1705). Тривалий час формально підтримував Московське царство у Північній війні зі Шведською імперією, проте 1708 року підтримав сторону шведів. Після поразки під Полтавою вимушений був поселитись у Молдовському князівстві. Помер у місті Бендери, йдеться у повідомленні "Вікіпедії".

 

Сьогодні у Полтаві біля пам'ятника Мазепі, на Соборній площі, відбудеться брифінг на тему «Відзначення 330-ї річниці від часу обрання Івана Мазепи гетьманом». 

Спікери -

1) Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка;

2) Віктор Козоріз, співголова Харківської обласної громадської ради з відзначення 330-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом Війська Запорізького;

3) Володимир Бабець, Коломацький селищний голова Харківської області;

4) Сергій Яцюк, голова Коломацької райдержадміністрації Харківської області.

 

Нагадаємо, памятник Івану Мазепі у Полтаві з'явився 7 травня 2016 року. Його відкривали Президент України Петро Порошенко та Патріарх України-Руси Філарет. У зв'язку з декомунізацією минулого року у місті перейменували вулицю Калініна на Івана Мазепи.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}