Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Електромобілі на вулицях Полтави – які їхні переваги (ВІДЕО)


15

 

На вулицях Полтави все частіше можна побачити електромобілі – транспорт, який заряджається з допомогою електроструму. Такий значно вигідніший у використанні, адже кілометр пробігу його коштує майже у 10 разів дешевше, ніж у машин, що їздять на бензині, говорить інженер з ремонту техніки охоронного підприємства Полтави, яке користується таким транспортом, Роман Козюра. З фахівцем, спілкувалися журналісти «ВПолтаві.Інфо».

Наскільки вигідніші електромобілі за витратною вартістю?

Набагато вони вигідніші. Якщо будемо заряджати електромобілі вночі, то тоді один кілометр пробігу на електромобілі буде дорівнювати 27-28 коп.  А в  порівнянні, наприклад, з бензиновими двигунами, середній розхід автомобіля 10 літрів на 100 км і при вартості палива близько 23 грн/л, то виходить десь 2,3 грн за км. Якщо дизельний розхід 5-6 л, то це 1,4 грн, 1,5 грн. Набагато вигідніше.

У вас в організації такі автомобілі є – скільки їх?

У Полтаві у нас три автомобіля. Ще є в інших місцях, де наші філіали. На цьому компанія не зупиняється – будемо надалі розширювати це.

Якщо говорити загалом про електромобілі – чи розвинена відповідна інфраструктура? Де можна їх зарядити, крім спеціальних заправок?

Заряджати електромобілі зовсім не тяжко – з ними в комплекті ідуть спеціальні зарядні пристрої. Можна заряджати ними від звичайних 220 вольт по домашньому. До того ж, по Україні зараз дуже сильно розвивається система електрозаправок.

На Полтавщині як із цим?

Тільки по місту Полтава у нас зараз є 11 заправок.

Скільки заряджається електромобіль стандартним зарядним пристроєм?

При стандартному зарядному пристрої він вживає 3 кіловата за годину. Автомобіль, якщо повністю розряджений, то заряджається протягом 7 годин.

На скільки вистачає кілометрів пробігу однієї зарядки?

Все залежить від руху самого авта. Як звик водій їздити (стиль його водіння). Чим швидше їде машина, тим швидше вона розряджається. Впливає, якщо ми вмикаємо музику, кондиціонер або пічку, ввімкнені фари.

От, коли все ввімкнене, і авто заряджалось 7 годин – скільки воно проїде?

Ну, десь 130-140 км.

Навіть до Києва з Полтави не доїде

Не проблема – по дорозі до Києва стоять заправки з пробігом десь 100 км автомобіля. На них можна заїжджати. Є там швидка підзарядка.

Швидка – це скільки?

За 40 хвилин електромобіль заряджається. У цей час ви можете зайти на заправку, перекусити, попити кави, чаю, відпочити трохи від дороги.

У Полтаві, в порівнянні з іншими регіонами України, багато чи мало таких автомобілів?

Найбільше всього "нісан ліф" розвинений, на мій погляд,  у Харківській, Київській і Дніпропетровській областях. Тому що там є основні імпортери, які заводять, як нові, так і ті, що були у вжитку, електромобілі.

Полтавщина десь посередині?

Так. Ви самі бачили, що дуже багато автомобілів нісан-ліфів катається по місту і, до речі,  нісан-ліф – це єдина компанія, яка виготовляє авта саме міського сегменту.

Щодо утилізації літієвих акумуляторів?

Утилізація акумуляторів  зовсім не є проблемою, тому, що та компанія, яка вам продала – вона потім у вас і прийме той акумулятор для утилізації. Вони зобов’язані це зробити. Наскільки я знаю, у них 5 заводів по світу, де все це утилізують. Найближчий до України такий  - у Польщі.

 


Наталя Очкань
Теги: авто
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}