Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

У Полтаві розповіли, що вимоги до жінок, які побували у космосі, були на рівні з чоловіками (ФОТО)


19

До кінця березня полтавці мають змогу ознайомитись з жінками-астронавтками, які підкорили космос. З 60-ти жінок 3-є мають українське коріння, хоч і представляли інші країни світу.

Саллі Крістен Райд, Гелен Патриція Шарман, Тіакі Мукаї-Найто, Клоді Еньєре та ін. – історії цих жінок-астронавток можна дізнатись на виставці у Полтавському музеї авіації і космонавтики.

«Починаючи з 60-х років минулого століття в умовах невагомості у космосі побувало 60 жінок. Вони представляли різні держави – США, Франція, колишній Радянський Союз, Великобританія, Італія, Японія, Канада, КНР, Республіка Корея. Мало хто знає, що 3-є жінок з 60-ти мають українське коріння. Вони були і є громадянами інших держав – США, Канади. Однак вони активно прославили і нашу українську землю», -  говорить провідний науковий співробітник музею Владлен Орлов.

Світлана Савицька родом з України є однією з перших жінок, яка зробила вихід у відкритий космос, де провелла 3 години 35 хвилин. У період з 19 по 27 липня 1982 року здійснила свій перший політ в космос як космонавт-дослідник корабля «Союз Т-7».

Першою канадійкою астронавткою українського походження і першою лікаркою-неврологом, котра перебувала у січні 1992 року у космосі була Роберта Лінн Бондар. Її родина походла з Івано-Франківщини.

 

Останньою видатною жінкою українського коріння, котра у 2006 та 2008 роках побувала у космосі була Гайдемарі Марта Стефанищин-Пайпер. Вона зреалізувала два космічних польоти загальною тривалістю 27 діб 15 годин 36 хвилин, здійснивши 5 виходів у відкритий космос тривалістю 33 години 42 хвилини.

 

При підготовці до польоту вимоги до жінок були такі ж самі, як і в чоловіків.

«У 1963 році відбувається політ першої жінки Валентини Терешкової. Часовий люфт між першою і другою жінкою складає 19 років. Як згадувала пані Валентина, ці перевантаження були надзвичайно складними для організму і думали, чи варто продовжувати подібні експерименти. Однак через 19 років все було відновлено. Тому що навантаження однакові, як для чоловік, так і для жінок. Жодної різниці і знижок на те, що вона жінка не було», - продовжує Владлен Орлов.

У Полтаві є міська організація ветеранів космодрому Байконур. Її голова Вероніка Шостак працювала на космодромі в секретній частині. Туди першими надходили документи, які потім обробляли.

«Я приїхала з чоловіком в 1978 році і пропрацювала там до 1990 року. Працювала в секретній частині. Ми отримували першими джерело інформації по плівці, реєстрували, проявляли і обробляли. Дуже цікава робота. Адже ми першими читали всі документи про те, що відбувалося. Там була держава в державі», - згадує полтавка.

 

Виставка працює до 29 березня.


Ліна Решетник, фото Олег Дубина
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}