Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

Вперше оформити ID-картку у 14 років можна лише за місцем проживання


12

14 липня 2016 року Верховна Рада України ухвалила Закон про обов'язкове отримання біометричного паспорта з 14 років. Це невелика пластикова картка, де на спеціальному чіпі міститься вся необхідна інформація. Не слід забувати, що на відміну від закордонного, внутрішній паспорт оформлюється лише за місцем проживання.

 

Статистика свідчить, що на Полтавщині оформлення ID-карток за останній рік зросло у 6 разів. Якщо у 2016 році було 7 тис. заяв, то у 2017-у – вже 41 тис. 500. Про документи, необхідні на оформлення ID-картки, коли звертатись, як простежити стан виготовлення біометричного паспорту, журналісти «ВПолтаві.інфо» поговорили з головним спеціалістом із зв’язків з громадськістю та ЗМІ міграційної служби Полтавщини Наталією Терещенко.

 

Що це за картка, який її зовнішній вигляд?

 

Картка має багато ступенів захисту. На вигляд це пластикова картка, на ній знаходяться дані – прізвище, ім’я, по-батькові, ідентифікаційний код, вмонтований електронний чіп, де також в електронному виді містяться ваші дані. В майбутньому буде зміна інформації, прописка, одруження, діти. Якщо громадянин хоче цю інформацію змінити, звертається в територіальний підрозділ, де оформлював картку, і безкоштовно ця інформація змінюється. Це заплановано на 2018 рік, буде додатково прописано в законодавстві. З 18-ти років думаю законодавчо буде прописано, що  громадянин має право ставити електронний підпис, який також знаходитиметься в пам’яті цього чіпа на картці.

 

На які терміни оформлюється картка?

 

З 14 до 18 років на 4 роки, з 18-ти на 10 років.

 

Які документи потрібні для картки?

 

З цим можна ознайомитись на офіційному сайті, бо для кожного випадку є різні документи. Наприклад, зміна прізвища, свідоцтво про одруження і т.д. Якщо з 14 років – громадянин безкоштовно звертається обов’язково в територіальний підрозділ за місцем реєстрації або ЦНАП. При собі мати паспорти батьків, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження.

 

Коли потрібно звертатись для оформлення картки? Одразу після дня народження, коли виповнилось 14 років?

 

Протягом місяця.

 

Якщо за місяць людина не звернулась на оформлення паспорта, її чекають штрафи. Про це пише Державна міграційна служба України.

 

Чи можна онлайн простежити стан виготовлення паспорта?

 

Це можна зробити через офіційний сайт Державної міграційної служби. Обираємо «Перевірка стану оформлення паспорта», вибираємо картку, вказуємо на основі якого документа здійснювалося оформлення. Якщо це вперше, то свідоцтво про народження, вказуєте серію і номер, далі все покроково розписано. Якщо замінюєте, то на підставі паспорта-книжечки, вводимо серію і номер паспорту. Підтверджуємо, що ми не робот і сервіс видає нам інформацію. Наприклад, якщо паспорт готовий, буде написано «Паспорт прибув у підрозділ». Це означає, що можна забирати свій документ. Або може бути написано - «Знаходиться на персоналізації». Тобто, ідентифікується особа. Або «Відправлено на друк».

Якщо є намір обміняти паспорт-книжечку на ID-картку, книжечка залишається?

 

Ні, паспорт-книжечка знищується обов’язково. Поки що обов’язкової заміни книжечки на картку законодавством не передбачено. На прикладі інших країн, процес введення біометричних документів триває протягом 4-5-ти років. Тобто, поки громадяни перейдуть на біометричні документи. Термін книжечки паспорта не обмежений, не прописано до якого числа і року дійсний. Книжечка поки не зіпсована, не порвана, не змінили прізвища, або настав час вклеювати фотокартку при досягненні 25- і 45-річного віку. Але наразі є 2 варіанти: можемо звернутись у ЦНАП і вам вклеять фотокартку в книжечку. Або звернутись у підрозділ за місцем прописки і оформити паспорт у формі картки.

 

Варто зазначити, що оформлення у будь-якому територіальному підрозділі Державної міграційної служби відбувається безкоштовно. У «Паспортному сервісі» ця послуга коштуватиме 400 грн.

 

Нагадаємо, до сезону літніх відпусток черги на видачу паспортів у Полтаві можуть зменшитись.


Ліна Решетник
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}