Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Кого шукають роботодавці на Полтавщині


13


Роботодавці на Полтавщині найбільше зараз шукають кваліфікованих робітників, працівників сфери послуг, сільського господарства та професіоналів своєї справи.

 

Про це розповіла, виділивши певні професії, директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.


«Працівники сфери послуг, які завжди затребувані, але є вимоги до фаху. На жаль, «доморощений» продавець, який прийшов без освіти, вже не потрібний роботодавцю. Завжди є затребувані працівники сільського господарства – кваліфікований тракторист із усіма допусками, кваліфікований токар, слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки, який вміє ремонтувати сучасні трактори, де є комп’ютерне та електрообладнання т.д. На сьогоднішній день затребуваними є професіонали та фахівці, інженери різних галузей, бухгалтери з високим рівнем кваліфікації, сестри медичні», - розповіла Клавдієва.


Також директор обласного центру зайнятості відмітила, бажаючим можуть надати можливість освоїти нову робітничу професію:


«За минулий рік ми охопили в навчанні 7,8 тис. осіб. У центрах професійної технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі і в нашому центрі професійної технічної освіти, який ми створили і він має 7 ліцензованих професій, навчались 1,6 тис. осіб. Навчали ми за 51 професією. Другу робітничу професію отримало 5,5 тис. робітників, це більше на 150 робітників, ніж у минулому році. Єдине що – ми навчаємо під замовлення роботодавців, а це трішки стримує термін навчання. Є у нас одне підприємство, на яке ми скоро будемо навчати ліцензійних верстатників на сучасних верстатах, які будуть володіти сучасними комп’ютерними технологіями».


Серед факторів, які стримують укомплектування вакансій і не є стимулом до навчання і оволодіння іншими спеціальностями Клавдієва відзначила низький рівень заробітної плати певних вакансій, пасивні виплати заробітної плати та прив’язаність до закону "Про освіту".


"Професійне навчання безробітних на сьогодні прив’язане до закону «Про освіту». Готуємо пропозиції, звернення на Кабінет Міністрів і Міністерство соціальної політики стосовно того, що треба професійне навчання безробітних вивести з-під дії закону України «Про освіту». Тобто, якщо сьогодні продавець навчається 7 місяців, яка мама, у якої є діти і їй терміново треба заробляти гроші піде на таке довготривале навчання? Швачка навчається за 5 місяців, але ми чудово розуміємо що можна і за 3 місяці дати модуль трудових навиків".

 


Світлана Бондарева
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}