Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати професійний лікар косметолог - дерматолог! До свята 8-го Березня для жінок знижки! Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

  • Вконтакті
  • Однокласники

У Гадячі на Полтавщині створюватимуть фестиваль молодих театрів


30

Місто Гадяч, що на Полтавщині, потрапило у 8-ку малих міст України, де будуть впроваджені пілотні культурні стартапи, що пов’язані із культурною спадщиною.

 

2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президенту України про оголошення 2018 року Роком охорони культурної спадщини. Тому Міністерство культури ініціювало проект «Малі міста – великі враження».

 

У перелік міст-переможців, які обирала експертна рада, разом з Гадячем (проект "Фестиваль молодих театрів") потрапили Тростянець, Тульчин, Острог, Чугуїв, Славутич, Шарівка та Вилківська ОТГ Одеської області.

 

В рамках проекту м. Гадяч отримає фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тис. грн для реалізації проекту а також методичну допомогу в наступному: розробка ексклюзивної ідеї, розробка концепції стартапу, супровід під час реалізації та маркетинговий супровід проекту, повідомляє decentralization.gov.ua.

 

Гадяч — місто обласного значення в Полтавській області України, адміністративний центр Гадяцького району. Резиденція багатьох Гетьманів України: Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Івана Брюховецького та інших.

 

Завдяки мальовничим краєвидам з тінистими сосновими борами, розмаїтими березовими гаями, блакитнооким красенем Пслом, Гадяч по праву вважається окрасою Полтавської області. Це місце, куди із задоволенням приїжджають відпочивати жителі не тільки сусідніх міст, а й сусідніх країн, насолоджуючись первозданною красою місцевої природи, затишком міських вулиць і загальною атмосферою дружелюбності та гостинності.

 

Місто Гадяч — центр паломництва туристів єврейського походження з різних країн світу (Ізраїлю, США, Канади, Польщі, Росії, Прибалтики), оскільки тут у 1813 році було поховано засновника хасидського руху Хабад (релігійної течії в юдаїзмі) Шнеур-Залмана (також відомого як Алтер Ребе; 1745 —1813 рр.).

 

Місто Гадяч займає визначне місце в українській історії. Тут була резиденція декількох Гетьманів України. Гадяч був однією з найбільших рангових маєтностей українських гетьманів. В Гадячі мали помешкання видатні українські письменники та поети, зокрема, Олена Пчілка, Леся Українка. Все це обумовлює непересічний інтерес до міста з боку туристів.

 

Перспективи Гадяча як туристичного центру полягають у відбудові історичних місць, зокрема, на Замковій горі («Замок»), де у 1663 році була резиденція гетьмана Івана Брюховецького.

 

Визнання на офіційному рівні м. Гадяча Гетьманською столицею дало б змогу отримувати державні кошти на розбудову історичної частини міста.

 

Цікавим об'єктом туризму у місті Гадячі є єдиний в Україні «Музей молотка», де зібрана велика колекція різноманітних молотків: від найменшого стоматологічного до акули-молота, йдеться у повідомленні «Вікіпедії».

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}