Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Власник «Сорочиного Яру» може втратити курорт на Закарпатті (ФОТО, ВІДЕО)


12

Георгій Бідний: «У цій країні можливо усе… Корупція у Закарпатті разів у 10 сильніша, аніж в інших регіонах України».

 

Власник гірськолижного комплексу «Сорочин Яр» Георгій Бідний, який є також співзасновником і директором гірськолижного курорту на Закарпатті «Драгобрат», надзвичайно стурбований тим, що землі курорту у Рахівському районі розкрадаються. На думку Бідного, такий сценарій міська влада розробила через значну цінність карпатської землі. Про це власник «Сорочиного Яру повідомив журналістам «ВПолтаві.інфо» у ексклюзивному інтерв’ю.

«Закарпаття – це своєрідна держава на території України. Тут взагалі з точки зору законності твориться «бєспрєдєл». На Закарпатті корупція разів у 10 сильніша, аніж в інших регіонах України. Землі, на яких розташований курорт «Драгобрат», належать державі. У 2003 році був прийнятий генеральний план, згідно з яким ці землі вважаються рекреаційною зоною, а отже на них був накладений мораторій. Та влада знайшла шпаринку у законодавстві, посилаючись на те, що кожен українець має право на 2 га землі. Керуючись цим, чиновники роздають карпатські землі поряд з гірськолижними трасами, руками рахівського землевпорядника роблять на цьому гроші . Якщо це не припинити, то «Драгобрат» щезне», - розповідає Георгій Бідний.

За словами директора ТОВ «Драгобрат», він звертався за допомогою до прокуратури Ужгорода. Там навіть відкрили кримінальне провадження. Але у справедливість вирішення проблеми Георгій Бідний не вірить.

Окрім того народний депутат Єгор Соболєв надіслав відповідний запит до Генерального прокурора України Юрія Луценка. Також на сайті Президента України зареєстровано петицію №22/032117-еп «Щодо розкрадання земель курорту «Драгобрат».

«Курорт "Драгобрат" у Рахівському районі Закарпатської області є одним з найпопулярніших гірськолижних курортів України з величезним потенціалом розвитку. Останніми роками поціновувачі цього курорту стали помічати, що місцева влада почала роздавати земельні ділянки на схилах гір Стіг, Жандарм, Жандарм Другий, Близниця, Велика Близниця. Земельні ділянки, як правило, були виділені у приватну власність з цільовими призначеннями:
01.03 Для ведення особистого селянського господарства
01.05 Для індивідуального садівництва
Виділені земельні ділянки знаходяться на висоті 1350-1704 м над рівнем моря.
Виділені ділянки знаходяться прямо на лижних схилах, що унеможливлює використання цих ділянок у курортних цілях, знищуючи таким чином курорт "Драгобрат"
, - йдеться, зокрема, в петиції.  

 

До гірськолижного курорту «Драгобрат» щороку їздять полтавські діти, які займаються гірськолижним спортом у Олімпійській спеціалізованій дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву ім. Бутовського (Георгій Бідний свого часу працював там тренером, наразі – спонсор). Проживання та харчування – за зниженими тарифами, а от користування трасами, підйомниками, гірськолижним спорядженням для них безкоштовне. Тож закриття «Драгобрату» вдарить і по полтавцях.

У подібний сценарій з «Сорочиним Яром» Бідний не дуже вірить, хоча б тому, що карпатські землі та полтавські мають зовсім різну цінність.

«Полтаву і Карпати порівнювати безглуздо – масштаби не ті, цінність земель різна. Ну, збудують біля «Сорочиного Яру» пивний ларьок. Не думаю, що хтось зазіхне на землі курорту. Тим паче, що туди постійно їздять полтавці та гості, місце вкрай людне. Хоча у цій державі можливо усе…», - зауважив Георгій Бідний.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}